Wydajne rozwiązania napędowe do butelkowania napojów – dostosowane do potrzeb klienta, energooszczędna, higieniczne, przyjazne dla użytkownika

265

Automatyczne systemy butelkowania napojów oraz systemy transportowe wykorzystywane w produkcji napojów i żywności w płynie charakteryzują się wysokimi wymaganiami w zakresie wydajności energetycznej, niezawodności, możliwości spłukiwania oraz ochrony przed korozją. Jako jeden z wiodących dostawców pełnego zakresu technologii mechanicznej i elektronicznej dla napędów, przedsiębiorstwo Nord Drivesystems zna wymagania branży, i zapewnia wydajne, higieniczne i niezawodne rozwiązania butelkowania i transportu dla linii produkcji napojów.

Łatwość czyszczenia, oszczędność energii, wysoka precyzja pozycjonowania, niskie koszty robocze: Systemy napędowe wykorzystywane w automatycznych systemach butelkowania dla przemysłu napojów muszą liczyć się z wieloma wymaganiami – jest to obszar, w którym Nord Drivesystems ma największe doświadczenie. To rodzinne przedsiębiorstwo z Niemiec jest jednym z globalnych liderów w technologii napędów, zapewniając dobrane do wymagań klienta rozwiązania, odznaczające się wysoką wydajnością energetyczną, przyjazną dla użytkownika technologią plug & play, gładkimi powierzchniami i długim okresem eksploatacji.

Motoreduktor DuoDrive: Wysoka wydajność energetyczna, niskie koszty robocze

Innowacyjny i opatentowany motoreduktor DuoDrive łączy w sobie wysokowydajny silnik synchroniczny klasy IE5+ z jednostopniową przekładnią walcową w jednej obudowie, osiągając wydajność systemu na poziomie 92% – co w tej klasie mocy stanowi jedną z najwyśzych wartości na rynku. Bardzo wysoka wydajność systemu jest także możliwa w zakresie obciążeń częściowych. Stały moment obrotowy silnika w dużym zakresie prędkości umożliwia redukcję wersji i obniżenie kosztów pracy. Prócz tego, dzięki prostemu podłączeniu w systemie plug-and-play, uzyskuje się znaczną redukcję kosztów całkowitych w porównaniu z innymi napędami. Niewentylowana, zmywalna konstrukcja o gładkich powierzchniach zewnętrznych spełnia najbardziej wyśrubowane wymagania higieniczne i zapewnia optymalne czyszczenie.

Nord-Nordac-ON.jpg: Nordac ON/ ON+ to kompaktowa i inteligentna przetwornica częstotliwości do zastosowań zdecentralizowanych. Obraz: Nord Drivesystems

Nordac ON/ ON+: Zdecentralizowana przetwornica częstotliwości ze zintegrowanym interfejsem Ethernet

Butelkowanie napojów to obszar, w którym obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na zdecentralizowaną technologię napędów. Dzięki przetwornicom częstotliwości Nordac ON/ ON+, Nord Drivesystems oferuje optymalne rozwiązanie. Przetwornice te obejmuję zakres mocy do 2,2 kW, i charakteryzują się zintegrowanym interfejsem Ethernet (ProfiNET, EtherNET IP oraz EtherCAT, o regulowanych parametrach), pełną kompatybilność i bardzo kompaktową konstrukcję. Przetwornice zdecentralizowane doskonale nadają się do integracji w systemach butelkowania i pasów transportowych, oszczędzając miejsce oraz pozwalając na uniknięcie rozbudowanego okablowania silników, jakiego potrzebują scentralizowane przetwornice częstotliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj