Nowy enkoder przyrostowy FAULHABER IEP3

316

FAULHABER poszerza swoją ofertę produktów o enkoder przyrostowy IEP3, który – dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych czipów – gwarantuje doskonałą rozdzielczość i dokładność. Niezwykle lekki i kompaktowy enkoder IEP3 o średnicy zaledwie 8 mm cechuje się rozdzielczością wynoszącą do 10 000 linii na obrót, zapewnianą przez ultranowoczesne chipy o wysokim stopniu interpolacji. W wersji standardowej rozdzielczość można zaprogramować w zakresie od 1 do 4096 linii na obrót.

Dodatkowo zastosowana technologia czipowa gwarantuje niezwykłą precyzję pozycjonowania z dokładnością do 0,3 m, jak również wysoką powtarzalność rzędu 0,05 m uzyskaną dzięki funkcji kompensacji dokładności.

Enkoder IEP3 może być zasilany zarówno napięciem 5 V, jak i 3,3 V. To sprawia, że może być wykorzystywany w systemach akumulatorowych obsługujących zwykle napięcie 3,3 V. Szeroki zakres temperatur (od -40 do +125°C) dodatkowo zwiększa gamę zastosowań. Enkoder IEP3 może być wykorzystywany w wielu aplikacjach, w tym tych wymagających jednocześnie wysokiej dokładności i kompaktowości. Należą do nich m.in. protetyka (protezy medyczne), optyka (teleskopy, mikroskopy, lasery czy kamery), przemysł półprzewodników i robotyka.

Montowany na osi enkoder z 2-biegunowym magnesem ma prostą, trwałą konstrukcję. Dzięki modułowej budowie charakterystycznej dla enkoderów FAULHABER serii IE3 enkodery IEP3 stanowią platformę, z którą można połączyć wiele silników. Enkoder współpracuje z silnikami DC serii 0816SR, 1016SR i 1024SR oraz silnikami krokowymi serii AM0820, AM1020 i AM1524.

W ofercie znajduje się wiele akcesoriów do wykonywania podłączeń elektrycznych, w tym kable PVC lub FEP o różnych długościach oraz złącza.

Zalety:

• Wysoka rozdzielczość do 10 000 linii na obrót
• Najnowocześniejsza technologia czipowa z funkcją kompensacji dokładności zapewniającą dużą precyzję pozycjonowania i powtarzalność
• Niska masa i kompaktowe wymiary

Źródło: FAULHABER