HMS Networks wprowadza na rynek płytkę z adapterem do Raspberry Pi, która jeszcze bardziej upraszcza integrację rozwiązania Anybus CompactCom

317

Firma HMS Networks wprowadziła na rynek płytkę adaptera Raspberry Pi, zapewniającą producentom urządzeń przemysłowych uproszczoną metodę testowania i ewaluacji Anybus CompactCom – gotowego interfejsu komunikacyjnego, który łączy urządzenia z dowolną siecią przemysłową. Podczas gdy poprzednie adaptery były przeznaczone do testowania modułów Anybus CompactCom z platformami mikrokontrolerów STM32 lub NXP (dawniej Freescale), to nowa płytka adaptera jest specjalnie dostosowana do użytku z platformą Raspberry Pi.

Nowy adapter zapewnia:

  • Kompatybilność z bardzo popularną platformą Raspberry Pi.
  • Łatwą instalację i użytkowanie.
  • Pełną kompatybilność z bezpłatnym oprogramowaniem Anybus Host Application Example Code (HAEC).

Mówi Andreas Stillborg, menedżer produktu Anybus Embedded w HMS Networks:
„Platforma Raspberry Pi jest niezwykle popularna – na całym świecie jest używanych ponad 45 milionów egzemplarzy tych komputerów jednopłytkowych. Wielu naszych klientów posiada już Raspberry Pi i zna jego charakterystykę. Z tego powodu zależało nam na opracowaniu adaptera, który umożliwiłaby klientom łatwe wykorzystanie Raspberry Pi w celu testowania i oceny rozwiązania Anybus CompactCom.”

Płytka adaptera Raspberry Pi jest w pełni kompatybilna z bezpłatnym oprogramowaniem Anybus Host Application Example Code (HAEC). Kod ten zapewnia obsługę portu referencyjnego przeznaczonego dla Raspberry Pi, który klienci mogą używać z adapterem i modułem Anybus CompactCom, aby szybko rozpocząć projekty rozwojowe na bazie oprogramowania wbudowanego.

» Jesteśmy zadowoleni z premiery nowej płytki adaptera, ponieważ umożliwi ona naszym klientom szybką konfigurację i zapoznanie się z ofertą Anybus CompactCom” – podsumowuje Andreas Stillborg.

Więcej informacji jest dostępnych TUTAJ

Źródło: ANYBUS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj