Smart Manufacturing – Jak konsument zmienia przemysł

761

Konsument – osoba dokonująca zakupu lub korzystająca z produktu, usługi jedno lub wielokrotnie. Czy nowy konsument będzie chciał korzystać z produktu wielokrotnie?

Nowa era ze swoim zdigitalizowanym zaawansowanym światem najnowszych technologii daje nam możliwości i podsuwa wciąż nowe produkty, urządzenia, usługi. Powstał zupełnie nowy typ konsumenta, który ma ciągły dostęp do informacji dzięki internetowi, QR kodom umieszczanym na opakowaniach, forom dyskusyjnym, na których ludzie dzielą się opiniami.

Jako konsumenci jesteśmy coraz bardziej świadomi naszych wyborów i ich wpływu na środowisko. Wydaje się, że nieograniczony dostęp do wielu dóbr opakowanych w plastik kończy się! Nadchodzi Nowa Era – świat bez plastiku napędzany czystą energią.

Smart Manufacturing

Nowy produkt

Cechami nowego produktu to przede wszystkim dopasowanie do potrzeb konsumenta, łatwość i szybkość nabycia. Ludzie XXI wieku nie lubią czekać i męczyć się.

Wyjście naprzeciw oczekiwaniom takiego klienta to także aplikacje dostosowane do jego potrzeb dodawane czasem do zupełnie zaskakujących produktów – przewodnik po Mediolanie na opakowaniu soku jabłkowego. Przyszłość ryku sprzedaży będzie należała do precyzyjnych aplikacji dzięki którym liczba sprzedanych produktów będzie doskonale dopasowana do zapotrzebowania. Każdy z nas nosi potencjalne urządzenie z potencjałem współpracy z fabryką 5G – takim urządzeniem jest komórka.

Przyszłość i nowe technologie

Te zmiany nie mają na celu tylko i wyłącznie poszerzenie rynku i wzrostu konsumpcji. Powoli, jako społeczeństwo zaczynamy rozumieć, że oblicze wolnego rynku, konsumpcji zmienia bezpowrotnie. Praktycznie wszystkie prelekcje w Sweeden CoLabie dotyczyły tematów ekologii. Jak powiedział Lars Sandberg czeka nas przyszłość bez plastiku. Intensywne prace nad nowymi materiałami dają solidne rezultaty, które również zostały pokazane na Targach Hanowerskich. Druk 3D z biokompozytów czy ubrania o zawartości 75% włókiem drzewnych to tylko dwa przykłady.

Powstanie nowego konsumenta

Powstanie nowego konsumenta – świadomego, stale podłączonego do sieci, uzyskującego potrzebne dane w każdej chwili i wymagającego to wielkie wyzwanie dla producenta. Bo to właśnie producent doświadcza największego nacisku – produkuj więcej, szybciej i lepiej! Jeśli jeszcze nie masz wizji automatyzacji swojego zakładu lepiej zacznij ją mieć. Akceleracja gospodarki, duża zmienność rynku i widmo nieodwracalnych zmian prawnych i dostępnych surowców to czynniki wpływające na cenę i dostępność Twojego produktu.

W Alnea dostosowujemy linie produkcyjne do Twoich potrzeb. Jakość, szybkość, dokładność czy wszystko naraz? Jeśli chcesz przeprowadzić analizę Twojego produktu i sposób jego wytwarzania – skontaktuj się z nami.

Źródło: Magdalena Kamińska, Alnea Robotics