Ekspansja liderów innowacji na ITM INDUSTRY EUROPE

157

Na to czekają wszyscy zainteresowani nowymi technologiami w przemyśle. Lista wystawców to jedno, ale ciekawość tego, co wiodące firmy pokażą na swoich stoiskach, towarzyszy zwiedzającym aż do momentu otwarcia targowych hal. W najbliższej edycji ITM INDUSTRY EUROPE nie zabraknie światowych marek, za którymi podąża oferta wyznaczająca najwyższe standardy w tej branży. Niektóre firmy już mają jasno sprecyzowane plany swojej aktywności na czerwcowych targach w Poznaniu.

W tym roku na zwiedzenie ekspozycji bloku targów przemysłowych trzeba zarezerwować sobie odpowiednio dużo czasu. Tyle ile wymaga zapoznanie się z ofertą zgromadzoną w aż dziesięciu halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Najbliższa edycja (4-7 czerwca 2024 r.) będzie jeszcze bardziej interaktywna, pełna specjalnych pokazów, pracujących maszyn i robotów.

– Realizujemy w tym roku pomysł specjalnej Strefy z nowymi technologiami z obszaru optymalizacji procesów w przemyśle. To tutaj w otoczeniu innowacyjnego sprzętu będzie można sprawdzić jak zwiększyć swoją wydajność operacyjną, poprawić jakość i precyzję poszczególnych procesów oraz ocenić rozwiązania z zakresu: automatyki, robotyki, pneumatyki i integracji systemów. W tej przestrzeni zwiedzający zobaczą także roboty współpracujące różnych producentów. Takie nowoczesne rozwiązania dla fabryk przyszłości będą również obecne na największej Scenie Tech w Polsce, którą przygotowujemy wraz z DBR77. Mówiąc o pokazach, zachęcam do zapoznania się z ofertą prezentowaną w ramach Salonu Obróbki Powierzchni. Udział potwierdziło już blisko czterdzieści kluczowych dla tego sektora firm. Oczywiście na targi ITM przyjeżdża się zobaczyć pawilony maszynowe więc tym bardziej nas cieszy, że w tej edycji zgłosiło się do nich tak wielu wystawców. Ekspozycji potowarzyszy program oparty o eksperckie wystąpienia uwzględniające kierunek zmian, w którym podąża nowoczesny przemysł – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Ambasador targów ITM INDUSTRY EUROPE

Zbliżająca się edycja to także szczególny moment wdrożenia nowego projektu jakim jest Ambasador Targów ITM INDUSTRY EUROPE 2024. To niekwestionowany lider branży, który poprzez swoje działania propaguje ideę targów w celu zwiększenia ich rozpoznawalności i popularności. Swoją aktywnością zachęca partnerów i klientów do bliższego poznania tego wydarzenia. W tym roku tytuł Ambasadora został przyznany firmom: GF Machining Solutions oraz Eagle Lasers. – Mamy nadzieję, że ta nowa koncepcja zostanie ciepło przyjęta zarówno przez wystawców jak i zwiedzających i liczymy na to, że grono Ambasadorów będzie się sukcesywnie poszerzać – dodaje Anna Lemańska-Kramer.

Eagle Lasers szykuje spektakularne pokazy

ITM Europe Industry to kolejny przystanek na trasie jednego z Ambasadorów targów – Eagle Lasers Metal Tour 2024, w trakcie której maszyny Eagle Lasers iNspire 30kW podróżują po najważniejszych wydarzeniach branżowych na całym świecie, dając przykład najnowszych osiągnięć technologicznych. – Nasza obecność na targach to nie tylko szansa na nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych, ale również okazja do podtrzymania obecnych relacji z klientami, którzy korzystają z naszych rozwiązań. Mamy możliwość pochwalenia się rozwiązaniami w zakresie obróbki blach, a nasi klienci mogą na żywo zobaczyć innowacyjne wdrożenia i nowości w zakresie procesów cięcia, a także zarządzania nimi – komentuje Marcin Czajor, szef Sprzedaży na Polskę.

Goście Eagle podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie maszyn do cięcia laserem fiber oraz rozwiązań automatyzacyjnych. Przygotowana bogata gama materiałów informacyjnych, takich jak filmy z cięcia, animacje, literatura i próbki materiałów, pozwoli zainteresowanym lepiej zapoznać się z technologią Eagle Lasers. Prowadzone będą bieżące pokazy cięcia oraz pokazy zaplanowane i rozmieszczone w blokach tematycznych, z uwzględnieniem grubości oraz rodzajów materiałów. To zapewni gościom targów unikalną możliwość zapoznania się z technologiami, dokładnie dopasowanymi do ich potrzeb. Eksperci firmy Eagle będą również aktywni w konferencjach towarzyszących ITM INDUSTRY EUROPE, co będzie dodatkową okazją dla uczestników do uzyskania eksperckiej wiedzy i wymiany doświadczeń z najlepszymi w branży.

Obróbka na żywo na stoisku GF Machining Solutions

Z radością przyjmujemy prestiżowe wyróżnienie, jakim jest nadanie nam tytułu Ambasadora Targów ITM INDUSTRY EUROPE 2024! Jest to dla nas potwierdzenie długotrwałego zaangażowania w rozwój i promocję tej wyjątkowej imprezy – mówi Marcin Tarasiuk, Head of Sales, GF Machining Solutions. Na stoisku Ambasadora targów będą odbywały się pokazy dwóch technologii obróbki. Jedną z nich będzie obróbka skrawaniem, która zostanie zaprezentowana na przykładzie 5-osiowego centrum frezerskiego Mikron MILL E 700U, dedykowanego m.in. dla przemysłu lotniczego, medycznego i motoryzacyjnego. Ta zaawansowana obrabiarka jest wyposażona w 60-pozycyjny magazyn narzędzi, sterowanie Heidenhain TNC 640 i liniały optyczne, zapewniające wysoką precyzję i efektywność produkcji. Frezarka ta, dzięki silnikom momentowym w układzie napędu stołu uchylno-obrotowego, zapewnia dynamiczną obróbkę, a jej wydajność wspiera wrzeciono Step-Tec, osiągające maksymalną prędkość 20 000 rpm w zaledwie 2,5 sekundy. Goście GF Machining Solutions zobaczą także pokazy elektrodrążenia drutowego na przykładzie AgieCharmilles CUT F 600 z najnowszym sterowaniem UNIQUA. Sercem tej drążarki jest generator IPG, który umożliwia kontrolę parametrów iskry na wszystkich etapach produkcji. Automatycznie dostosowuje parametry obróbki podczas cięcia zgrubnego i wykańczającego. Oprócz prezentacji obróbki na żywo, na stoisku firmy będzie można zobaczyć detale wyprodukowane na najpopularniejszych modelach obrabiarek GF. Ponadto, osoby zainteresowane systemami automatyzacji będą miały okazję zapoznać się z szeroką ofertą System 3R, a także poznać naszą ofertę certyfikowanych materiałów eksploatacyjnych i pakietów usług serwisowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj