Schneider Electric wyróżniony za innowacyjny ekosystem do automatyki przemysłowej

426

EcoStruxure Automation Expert, ekosystem automatyki przemysłowej rozwijany przez Schneider Electric, został uhonorowany tytułem najlepszego i najbardziej innowacyjnego systemu w tej kategorii w plebiscycie „Engineers’ Choice Awards” organizowanym przez Control Engineering. Gremium 35. edycji plebiscytu oceniło i wyróżniło najlepsze produkty z dziedziny automatyki, sterowania i oprzyrządowania w 19 głównych kategoriach, które zostały wprowadzone na rynek w 2021 roku.

Nowy język komunikacji i rozdział w rozwoju automatyki przemysłowej

Mnożąca się lista wyzwań, z którymi boryka się obecnie przemysł, powoduje sytuację, w której dostawcy systemów usprawniających ten obszar muszą nie tylko skupiać się na bieżących potrzebach, ale projektować systemy, które przyniosą spokój i możliwości usprawniania także w perspektywie przyszłości. Chcąc zrealizować obietnicę, którą przyniosła wizja Industry 4.0, rynek przemysłu i automatyki musi zmienić modele działania, eliminując przy tym pojawiające się ograniczenia.

EcoStruxure Automation Expert to nowa kategoria systemów automatyki przemysłowej, która umożliwia skokowy wzrost jakości, elastyczności i bezpieczeństwa w całym cyklu życia urządzeń przemysłowych przy jednoczesnym usprawnieniu ich komunikacji oraz produktywności. Ekosystem pozwala na sprawniejszą natywną konwergencję IT i OT, umożliwiającą łatwą integrację zaawansowanych aplikacji, narzędzi i technologii informatycznych do zastosowań przemysłowych.

Rozwój platform do automatyki przemysłowej na całym świecie jest podyktowany zmianami, których doświadcza rynek i musi być dostosowany do tego, aby jak najlepiej odpowiedzieć wyzwania Przemysłu 4.0 i jego ewolucji. Trend wpisuje się w rozwijaną przez nas koncepcję uniwersalnej automatyzacji, a więc wprowadzenia na rynek jednego spójnego języka komunikacji i współpracy dla systemów automatyki przemysłowej. Oparty o standard IEC 61499 system pozwoli na sprawniejszą konfigurowalność i współdziałanie technologii od różnych dostawców, ale także zagwarantuje niezależność oprogramowania i sprzętu. Wyróżnienie w konkursie „Engineers’ Choice Awards”, w którym rozwiązania oceniają inżynierowie, jest dla nas tym bardziej ważne, że potwierdza głosami praktyków kierunek przyjęty przez firmę i wysiłek włożony w rozwój nowego świata automatyki przemysłowejmówi Ireneusz Martyniuk, wiceprezes Pionu Przemysłu na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric.

W plebiscycie „Engineers’ Choice Awards” organizowanym przez Control Engineering wzięło udział 48 dostawców technologii, a analizie ekspertów zostało poddanych 72 rozwiązań w 19 kategoriach. Jurorzy wyłaniający zwycięzców to osoby odpowiedzialne za zakup technologii i te, które mają codziennie do czynienia z ocenianymi systemami.

Źródło: SCHNEIDER ELECTRIC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj