Nowe switche Gigabit Ethernet firmy Red Lion upraszczają konfigurację i oferują wbudowane funkcje bezpieczeństwa

211

Gigabitowe switche przemysłowe z serii N-Tron NT5000 wyznaczają nowe standardy szybkości, niezawodności i łatwości obsługi oraz oferują wbudowane funkcje bezpieczeństwa.

Red Lion, projektant innowacyjnych technologii, ułatwiających organizacjom przemysłowym uzyskiwanie dostępu i wizualizację danych, prezentuje nową serię zarządzalnych switchów przemysłowych Layer 2 N- Tron NT5000. Ponieważ przedsiębiorstwa na całym świecie optymalizują swoją działalność poprzez transformację cyfrową, niezawodny i bezpieczny dostęp do sieci jest absolutnie niezbędny. Switche gigabitowe NT5000 zostały zaprojektowane w celu poprawy bezpieczeństwa i niezawodności sieci w organizacjach przemysłowych każdej wielkości oraz przy pracy w różnych warunkach środowiskowych.

NT5000 maksymalizuje wydajność operacyjną i czas bezawaryjnej pracy systemu dzięki bezproblemowej integracji, zaawansowanemu zarządzaniu i diagnostyce, redundancji sieci i warstwowemu systemowi zabezpieczeń. Pomaga organizacjom sprostać wymaganiom IT i OT w zakresie niezawodnej komunikacji.

“Przejrzyste, kompleksowe i szybkie zarządzanie siecią jest niezbędne dla zapewnienia maksymalnej dostępności infrastruktury w przedsiębiorstwach,” powiedziała Diane Davis, dyrektor ds. zarządzania produktami sieciowymi w firmie Red Lion. “Prosty graficzny interfejs użytkownika w NT5000 z widokiem logicznym, pokazujący aktywne porty, stan zasilania, temperaturę i status switchów oraz ruch sieciowy na portach i zdarzenia z kodowaniem kolorami, umożliwia administratorom szybkie identyfikowanie i reagowanie na zakłócenia w czasie rzeczywistym, pomagając obniżyć całkowity koszt posiadania.”

Switche NT5000 są dostępne w konfiguracjach z 6, 8, 10, 16 i 18 portami miedzianymi lub miedzianymi i optycznymi, pozwalających spełnić wymogi różnych instalacji. Dzięki trwałej, metalowej obudowie i szerokiemu zakresowi temperatury pracy, NT5000 jest niewielkim urządzeniem, zapewniającym niezawodną pracę w ciężkich warunkach przemysłowych m.in. w automatyce, robotyce, produkcji spożywczej oraz przemyśle wydobywczym, morskim i kolejowym.

Szybka konfiguracja

Konfigurowanie switchów może być procesem skomplikowanym i czasochłonnym. Jednak KNT5000 został zaprojektowany z myślą o szybkim i łatwym wdrożeniu. Jego nowoczesny, graficzny interfejs użytkownika obejmuje funkcję kreatora, przeprowadzającego użytkownika przez wstępną konfigurację.

Warstwowy system bezpieczeństwa

Nieprzestrzeganie wymogów cyberbezpieczeństwa może mieć obecnie poważne konsekwencje. Nie wszystkie switche oferują warstwowe zabezpieczenia sieci, które pomagają zapobiegać nieautoryzowanemu dostępowi. NT5000 oferuje szyfrowanie hasłem, wielopoziomowy dostęp użytkownika i zabezpieczenia MAC, IEEE 802.1X ze zdalnym uwierzytelnianiem RADIUS i nie tylko. Administratorzy mogą przeglądać zdarzenia i syslog, aby analizować stan sieci w czasie rzeczywistym i otrzymywać powiadomienia o próbach dostępu lub zmianach konfiguracji. Switch można skonfigurować tak, aby automatycznie wyłączał poświadczenia użytkownika lub portu po nieudanych próbach dostępu.

Zaawansowana diagnostyka i zarządzanie

NT5000 oferuje również:
– graficzne pulpity nawigacyjne
– funkcję N-Ring auto-member
– mirroring portów
– diagnostykę kabli
– obsługę protokołów STP/RSTP/MSTP
– obsługę protokołów IGMP v1/v2/v3
– obsługę protokołów SNMP v1/v2/v3
– obsługę protokołów NTP, LLDP i LACP
– krótki czas bootowania, zapewniający obsługę ruchu sieciowego po mniej niż 20 s
– dużą odporność na udary i wibracje
– zgodność z wymogami standardów UL/CUL w zakresie bezpieczeństwa, FCC/ICES/CE w zakresie kompatybilności EMC, ATEX/IECEx w zakresie pracy w strefach zagrożonych wybuchem, ABS w zakresie zastosowań na statkach morskich oraz EN 50155, EN 50121, EN 61373 i UKCA w zakresie zastosowań w taborze kolejowym.

Źródło: RED LION

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj