Innodisk RDIMM DDR5 wspomaga automatyczną inspekcję optyczną półprzewodników

199

Firma Innodisk, światowy lider w produkcji urządzeń pamięci klasy przemysłowej oraz powiązanych z nimi akcesoriów, z dumą przedstawia swoje rozwiązanie problemów powiązanych i powodowanych przez wady w DRAM dedykowanych dla konsumentów, czyli wsparcie zastosowania Automatycznej inspekcji optycznej (AOI)

W związku z niedawnym uruchomieniem SI firmy Innodisk, która zapewnia kompletne rozwiązanie SI w zakresie integratorów przemysłowych, seria DRAM DDR5 odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu różnorodności zastosowań, w tym zastosowań obejmujących automatyczną inspekcję optyczną. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na półprzewodniki i trendami w zakresie coraz bardziej skróconych procesów, obserwuje się znaczący wzrost zapotrzebowania na zautomatyzowane systemy do wykrywania wad produkcyjnych półprzewodników. W chwili obecnej, systemy AOI są stosowane na każdym kroku procesu wytwarzania półprzewodników, a ich stabilność ma kluczowe znaczenie dla wydajności produkcji.

Nowoczesne systemy AOI mierzą się z trzema podstawowymi problemami, które RDIMM (pamięć z rejestrem) DDR5 firmy Innodisk pomaga rozwiązać: przepustowość pamięci, niezawodność i wysokie temperatury.

Przepustowość pamięci

Ze względu na potrzebę dużej przepustowości pamięci do modelów treningowych, systemy AOI często mają problemy, gdy stosuje się moduły o małej pojemności. RDIMM DDR5 firmy Innodisk dzięki modułom 32GB oraz 64GB rozwiązuje ten problem zapewniając większe pojemności.

Niezawodność

Ze względu na fakt, że procesy związane z półprzewodnikami mogą się odbywać nawet w skali nanometra, wymogi odnośnie rozdzielczości i niezawodności dla systemów AOI są coraz większe. W RDIMM DDR5 firmy Innodisk zastosowano nową, podwójną, 40 bitową, pod-kanałową architekturę oraz drobiazgowo działający ECC, który spełnia surowe kryteria niezawodności dla AOI.

Wysokie temperatury

Inspekcje przeprowadzane z dużą prędkością i precyzją przez systemy AOI generują duże ilości ciepła na poziomie DRAM, co może przyczyniać się do szybkich skoków temperatury. RDIMM DDR5 firmy Innodisk rozwiązuje te problemy, opierając się na dwutorowej strategii, integracji zarówno sprzętu, jak i oprogramowania. Dwa czujniki cieplne, umieszczone na modułach, wykrywają temperaturę otoczenia, a dwa narzędzia programistyczne: iCAP (Platforma administrowania w chmurze Innodisk) oraz iSMART, monitorują temperatury i przesyłają ostrzeżenia.

Pomimo faktu, że technologia modułów pamięci ulega ciągłym zmianom, obserwacje firmy Innodisk odnośnie bieżącej sytuacji na rynku pokazują, że zapotrzebowanie klientów na nowe technologie ulega sporym fluktuacjom. Z tego względu firma Innodisk oferuje nie tylko najbardziej kompletne produkty klasy przemysłowej DDR5 oraz DDR4, ale również starsze konstrukcje DDR3, DDR2 oraz SDRAM. Wspomniane moduły pamięci będą dalej dostarczane po stabilnych cenach, z oryginalnym IC, a także tym samym, długotrwałym wsparciem, jak wszystkie produkty firmy Innodisk.

Źródło: INNODISK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj