Nowa siedziba KUKA Polska w Tychach. Miejsce, w którym rodzą się innowacje!

734

Nadchodzą zmiany! – tak KUKA Polska od kilku miesięcy komunikowała przeniesienie swojej siedziby do nowego biura w Tychach. Pracom towarzyszyło spore zainteresowanie, tym bardziej, że sporą część budynku zajmuje nowoczesne Zrobotyzowane Centrum Aplikacyjne KUKA. Na powierzchni ponad 2200 m2 znajdują się w pełni wyposażone cele z najnowocześniejszymi robotami. Klienci mają możliwość bezpośredniego przeprowadzania testów m.in.w aplikacjach spawalniczych, paletyzujących oraz handlingowych.

Na miejscu są też dostępne coboty oraz platformy jezdne. Prezentacja oferty KUKA staje się tym samym ciekawsza i kompleksowa. Jak podkreśla Dyrektor KUKA Polska, Tomasz Nowak „Wszystko zostało przygotowane z myślą o klientach. Centrum ma być miejscem spotkań, wymiany doświadczeń oraz krzewienia robotyzacji.Jesteśmy otwarci zarówno na fachowców, ale również na firmy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z robotyzacją”.

W nowej siedzibie KUKA Polska znajduje się także Centrum Kompetencji – KUKA College. Firma od lat rozwija ofertę kursów, wypracowując sobie opinię profesjonalnego i efektywnego partnera szkoleniowego. Najlepsi praktycy KUKA dokładnie, krok po kroku pokazują działanie poszczególnych robotów czy aplikacji, skupiając się na skutecznym przekazaniu kompleksowej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Częste aktualizacje kursów w oparciu o najnowsze trendy, pozwalają na stworzenie bogatej, atrakcyjnej oferty szkoleniowej. Uczestnikami są zarówno duże koncerny korzystające z rozwiązań KUKA, jak i mniejsze firmy lokalne, które do tej pory nie miały możliwości poznania konkretnych rozwiązań z zakresu robotyzacji i automatyzacji.

Siedziba KUKA w Tychach to także przestrzenne Centrum Konferencyjne składające się z 4 salwyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny. Umożliwiają one spotkania zarówno w mniejszych grupach, jak i organizację większych eventów (nawet do 100 osób).

Ostatecznie w nowym biurowcu polskiego oddziału KUKA zadbano o najdrobniejsze szczegóły, które pozostawiają pozytywne, unikalne wrażenia, w tym: zaplecze gastronomiczne z warkotem robotów w tle czy oryginalną antresolę z widokiem na roboty oraz specjalnie zaprojektowaną ramką do… selfie.

Nowy budynek KUKA Polska to doskonale przemyślany i funkcjonalny obiekt, który ma służyć klientom, inspirując ich do sięgania po innowacje, z drugiej strony zapewniając pracownikom komfortowe warunki do pracy.

Nowy adres polskiego oddziału KUKA: ul Mysłowicka 1, Tychy

Źródło: KUKA