Szybsza budowa infrastruktury typu Edge

532

Wobec postępującej transformacji przemysłowej w kierunku 4.0 przedsiębiorstwa produkcyjne stoją w obliczu zwiększenia tempa budowy nowej infrastruktury IT i OT do zastosowań w miejscu powstawania danych, czyli typu Edge. W tym celu niezbędne okazują się systemy szaf bazujące na modułowych rozwiązaniach, które umożliwiają łatwą, bezpieczną i elastyczną budowę indywidualnych rozwiązań. W odpowiedzi na te wyzwania powstał nowy system szaf Rittal VX IT, który został zaprezentowany na targach Digital Days 2020 w Hanowerze.

Nowe technologie takie jak Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT), sztuczna inteligencja (SI) czy sieć 5G do zastosowań typu Edge wymagają niezawodnych systemów infrastruktury IT i OT. Co więcej, aby utrzymać konkurencyjność, przedsiębiorstwa powinny budować i ciąglerozbudować infrastrukturę IT i OT do rosnącej,wymaganej mocy obliczeniowej w sposób sprawny i szybki. Wsparciem w tym procesie może być nowy system szaf VX IT firmy Rittal wyznaczający współczesne standardy w budowie innowacyjnych infrastruktur IT i OT.

Nowoczesna platforma szaf VX IT

Seria szaf VX IT firmy Rittal jest kamieniem milowym dla szaf IT. Zostały one zaprojektowane jako modułowy system wariantów, dzięki czemu mają wszechstronne zastosowanie i mogą być wykorzystywane zarówno jako szafy serwerowe, jak i sieciowe. Z perspektywy użytkownika unikalną zaletą jest to, że wszelkie warianty VX IT utworzone przy pomocy konfiguratora (łącznie ze wszystkimi akcesoriami) są sprawdzone i certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami, takimi jak UL 2416, IEC 60950 oraz IEC 62368. Dzięki temu nie jest wymagana dodatkowa certyfikacja skonfigurowanego systemu, co oznacza maksymalną elastyczność i bezpieczeństwo w budowie nowej infrastruktury IT. To rozwiązanie pozwala zespołowi IT oszczędzać cenny czas potrzebny na planowanie i zamawianie, a jednocześnie daje gwarancję, że wszystkie komponenty idealnie do siebie pasują.

Konfigurator online prowadzi użytkownika krok po kroku przez proces wyboru komponentów i przeprowadza bezpośrednio kontrolę kompatybilności. Więcej informacji jest dostępnych pod adresem: https://www.rittal.com/vx-it/pl/it-rack.

Zdigitalizowany proces zamawiania

Dzięki szafom VX IT przedsiębiorstwa budują nową infrastrukturę IT w nieosiągalnym do tej pory tempie – począwszy od pojedynczych szaf sieciowych w halach produkcyjnych aż po kompletne centra danych typu Edge w zakładach produkcyjnych. Cały proces – począwszy od wyboru, konfiguracji, zamówienia, aż do dostawy – jest przejrzysty oraz wspierany cyfrowo. Podczas konfiguracji zbudowany zostaje model 3D wraz z akcesoriami. Gotowy model 3D jest dostępny dla użytkownika do dalszego wykorzystania, a indywidualnie skonfigurowany wariant szafy IT jest produkowany w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Wszystko odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów jakości, szybko oraz terminowo.

Maksymalna wygoda i ponadczasowość

System VX IT zapewnia kompatybilność z już dostępnymi systemami RittalRiMatrix i inną infrastrukturą IT, która została zbudowana z wykorzystaniem komponentów Rittal. W ten sposób możliwa jest zarówno wymiana pojedynczych komponentów w już istniejących centrach danych, jak i planowa rozbudowa istniejących centrów danych. Przedsiębiorstwa mogą np. rozbudowywać dostępne instalacje RiMatrix przy pomocy szaf VX IT i wykorzystywać do tego celu również komponenty chłodzenia, UPS lub monitoringu przeznaczone dla VX IT. Dzięki temu zapewnione jest bezpieczeństwo każdej inwestycji w oparciu o komponenty Rittal.

Beznarzędziowy i szybki montaż

Osoby wykonujące prace w serwerowniach chciałyby korzystać z mądrze zaprojektowanych i łatwych w obsłudze rozwiązań. Rittal uwzględnił te wymagania podczas projektowania serii VX IT. Montaż szafy IT odbywa się w znacznej mierze bez użycia narzędzi dzięki technologii Snap-In. Oznakowane jednostki wysokości i siatka wymiarowa w głębokości ułatwiają regulację odległości płaszczyzn 19˝. Wszystkie części płaskie, takie jak ściany boczne lub płyty dachowe mocuje się szybko i łatwo za pomocą zatrzaskowych uchwytów oraz wsporników. Dzięki nowym, dzielonym pionowo ścianom bocznym, które są dostępne opcjonalnie jako akcesorium, użytkownicy otrzymują lepszy dostęp, co skraca czas potrzebny na prace instalacyjne i serwisowe. Dzielone pionowo ściany boczne są wyposażone w proste zawiasy, dzięki którym można je otwierać jak standardowe drzwi i w łatwy sposób zdejmować. W dalszym ciągu dostępne są również dzielone poziomo ściany boczne, które ułatwiają dostęp np. do serwera.

Dopuszczalne obciążenie do 1800 kg

Kolejną, kluczową cechą systemu VX IT, jest jego stabilność.Dzięki ulepszonej konstrukcji 19-calowej ramy szafa IT osiągnęła wyższy poziom stabilności w pionie w porównaniu do poprzednich modeli. Nośność została udokumentowana przez wewnętrzne testy Rittal oraz zewnętrzną certyfikację Underwriters Laboratories (UL). Dostępne są dwa warianty: szafa VX IT w wersji standard pozwala na obciążenie statyczne 1500 kg zgodnie z przeprowadzonymi przez Rittal testami i 1200 kg zgodnie z certyfikatem UL. Wariant dynamic pozwala na obciążenie 1800 kg zgodnie z przeprowadzonymi przez Rittal testami i 1500 kg zgodnie z certyfikatem UL.

Pełne wyposażenie szafy

UweScharfDo indywidualnej rozbudowy serii VX IT dostępne są różnorodne akcesoria, m.in.opcjonalne warianty drzwi i ścian bocznych oraz podłóg i dachów, a także ulepszenia takie jak nowa listwa LED do sygnalizacji statusu. Kolejne praktyczne akcesoria to elementy wysuwne i organizery kabli oraz rozwiązania do monitorowania, zasilania i zarządzania zasobami w szafie IT. Do zabudowy wewnętrznej dostępne są komponenty takie jak: listwy zasilające PDU, urządzenia UPS, wydajne systemy chłodzenia, rozwiązania do monitorowania infrastruktury i środowiska fizycznego serwerowni oraz moduły do wczesnego wykrywania i gaszenia pożaru.

Źródło: Rittal Sp. z o.o.

Zdjęcie 1 : Nowa szafa VX IT to uniwersalne rozwiązanie szaf w formacie modułowym, zwiększającym swobodę w szybkiej budowie centrum danych i infrastruktury OT w hali fabrycznej.

Zdjęcie 2 : UweScharf, dyrektor zarządzający ds. Jednostek Biznesowych Przemysłu i IT oraz marketingu w Rittal: „VX IT łączy w sobie szybkość, elastyczność, modułowość oraz bezpieczeństwo, tak by nasi klienci byli najlepiej jak to tylko możliwe przygotowani na wszystkie scenariusze IT – także w inteligentnej fabryce przyszłości”.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj