Przemysł 4.0 – jak zyskać na wdrożeniu dzięki rozwiązaniom IoT?

1074

Wdrożenie Przemysłu 4.0 dla wielu stanowi przeszkodę ze względu na koszty implementacji. Te jednak wcale nie musza stanowić bariery. Drugą przeszkodą może wydawać się także plan wdrożenia i przeprowadzenie tego procesu. Kompleksowa transformacja przedsiębiorstwa na miarę Przemysłu 4.0 może jednak odbyć się bez tych barier, gdy skorzystamy z pomocy instytucji oferujących dofinansowanie projektów z dziedziny cyfryzacji. Żeby dowiedzieć się jak zoptymalizować koszty wdrożenia i przeprowadzić ten proces zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze z ekspertami Comarch.

 Inwestycja w Przemysł 4.0

Przedsiębiorcy inwestujący w Przemysł 4.0 mogą na tym zyskać podwójnie. Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0 to po pierwsze optymalizacja produkcji i zwiększenie jej efektywności, a po drugie ważny czynnik ekonomiczny – oszczędność kosztów np. zużycia energii, eliminacja marnotrawstw.  Powyższe pozytywnie wpływają na utrzymanie wysokiej konkurencyjności na rynku. Nasuwa się zatem prosty wniosek – inwestycja w Przemysł 4.0 po prostu opłaca się.

Istotą rozwiązań Przemysłu 4.0 jest ich modułowość, dzięki czemu mogą być wdrażane w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym bez względu na jego wielkość. Świadomi przedsiębiorcy zauważają jak ważna w rozwoju firmy jest digitalizacja, która nie jest już tylko trendem, ale stałą się rzeczywistością. Niestety mimo wysokiej świadomości realia bywają przeszkodą, mówiąc o nich mamy na myśli bariery finansowe.  W wyniku trudnej sytuacji na rynkach spowodowanej pandemią, niektórzy przedsiębiorcy musieli zrezygnować z wdrażania nowych rozwiązań. Jednak w tych trudnych czasach pojawia się szansa na realizację planów dzięki oferowanym programom dofinansowań do digitalizacji. Inwestycja wraz z dofinansowaniem pozwoli na relatywnie szybki zwrot. To co jest kluczem do sukcesu to kompleksowy projekt z wykorzystaniem metod lean.

Dotacje do cyfryzacji – webinar

Jeżeli rozważasz wprowadzenie tego typu rozwiązań w swojej firmie, to już 30 listopada podczas webinaru „Cyfryzacja i optymalizacja produkcji – jak pozyskać finansowanie” specjaliści Comarch wdrożą Cię w proces przygotowania projektu implementacji rozwiązań Przemysłu 4.0. To jednak nie wszystko, dowiesz się również jak pozyskać wspominanie dofinansowania. To webinar dedykowany przedsiębiorcom, którzy myślą o digitalizacji. Przez meandry rozwiązań z zakresu Przemysłowego Internetu Rzeczy przeprowadzą Cię nasi eksperci Wojciech Łaś, Kierownik Produktu Industry 4.0 w Comarch, oraz Sebastian Gleń, Business Development Manager w Comarch. Gościnnie podczas webinarowej debaty wystąpi Dariusz Lipka, Prezes BLDG oraz Partner Zarządzający w BLDG Venture, funduszu kapitałowym inwestującym w innowacyjne produkty i technologie.

Jeśli więc chcesz dowiedzieć się jak przeprowadzić transformację krok po kroku, a przy tym skorzystać z dostępnych dofinansowań zapisz się już dziś na >> bezpłatny webinar Comarch <<

Więcej informacji: https://events.comarch.com

Comarch S.A.
Aleja Jana Pawła II 39A
31-864 Kraków

Tel.: 12 646 10 00
www.comarch.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj