Pompy przemysłowe ze stali nierdzewnej

1440

Japoński koncern EBARA  Corporation, światowy lider w produkcji pomp ze stali nierdzewnej i żeliwa ma swoje siedziby na całym świecie, także w Polsce. Centrala polskiego oddziału EBARA Pompy Polska mieści się w Warszawie i może się poszczycić już ponad 20 – letnim doświadczeniem działania na krajowym rynku. Zaplecze firmy jest imponujące, gdyż posiadają własny magazyn pomp oraz części zamiennych na powierzchni 1030 m2. Sprzedaż jest wspierana przez sieć autoryzowanym punktów dystrybucji w całym kraju, a dzięki współpracy z firmą kurierską pompy dostarczane są do klientów szybko i bezpiecznie.

Pompy ze stali nierdzewnej  

Firma ma w swojej ofercie szeroki asortyment w tym: pompy do wody, pompy do ścieków, pompy do odwodnień, pompy do nawadniania ogrodu, pompy do zestawów hydroforowych, pompy do studni. Jednakże seria 3M oraz 3LM wyróżnia się szczególnymi cechami.  Kierując się potrzebami różnych sektorów, w których pompy mogą być stosowane EBARA stworzyła SERIĘ 3, pompy ze stali nierdzewnej z silnikami 2- lub 4-biegunowymi. Są to pompy kompletne, innowacyjne, niezawodne i wydajne, które działają nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Produkowane są zgodnie z normą EN733 i dostępne z różnych materiałów:

  • Stal nierdzewna AISI 304 (SERIA 3)
  • Stal nierdzewna AISI 316 (SERIA 3L)
  • Stal nierdzewna AISI 316 mikro-odlew dla niektórych modeli (SERIA 3L)

W skład oferty wchodzą:

  • Pompy monoblokowe – SERIA 3(L)M
  • Pompy ze sprzęgłem sztywnym – SERIA 3(L)S
  • Pompy ze sprzęgłem elastycznym SERIA 3(L)P

Cechą wyróżniającą SERIĘ 3 jest konstrukcja Back pull-out: konstrukcja umożliwiająca wyjęcie bloku wirnik-silnik bez konieczności odłączania korpusu pompy od rurociągu, co pozwala na przeprowadzanie wszelkiego rodzaju prac konserwujących.

ebara

Dla SERII 3LM i SERII 3LS dostępna jest wersja Z. Wersja z korpusem bez stopy podporowej i z nową stopą montowaną bezpośrednio do wspornika silnika. Rozwiązanie to pozwala na montaż pompy w ograniczonych przestrzeniach, gdzie nie ma możliwości podłączenia stopy standardowej pompy SERII 3, a co najważniejsze, pozwala na podłączenie pompy w różnych pozycjach dzięki obrotowi wspornika o 90°.

Pompy Ebara, seria 3

Pompy ze stali nierdzewnej – wszechstronność i uniwersalność

Pompy z SERII 3, dzięki korpusowi ze stali nierdzewnej, hydraulicznie zrównoważonemu wirnikowi i zastosowaniu odpowiedniego uszczelnienie mechanicznego, znalazły szerokie zastosowanie w przemyśle. Są stosowane jako pompa elektryczna do wody oraz jako pompa do glikolu i substancji takich jak woda lodowa i mrówczan potasu.