Igła w stogu siana? Znaleziona!

978

DOSS Visual Solution jest międzynarodowym liderem w projektowaniu i produkcji automatycznych systemów wizualnej kontroli jakości formowanych części, takich jak uszczelki, oringi, artykuły techniczne wykonane z gumy, plastiku, metalu lub ceramiki.

Zakres zastosowania tej technologii obejmuje zarówno motoryzację, produkcję sprzętu AGD, jak i sektor farmaceutyczny i medyczny, w których kontrola wymiarów, powierzchni, kształtu i braku wad ma zasadnicze znaczenie przed złożeniem części w produkt końcowy.

W dążeniu do poprawy jakości i wydajności produkcji przemysłowej automatyczne systemy kontroli wizualnej są idealnym wyposażeniem do uproszczenia procesu pomiaru i zapewniają najwyższą jakość części na różnych etapach produkcji.

Technologia ta pozwala na wyjątkowe jakościowo ulepszenie w zakresie kontroli, klasyfikacji i sortowania wadliwych części.

Producent może zweryfikować i poświadczyć niezawodność każdej partii dzięki niesamowitemu skróceniu czasu, powtarzalnym wynikom i lepszej wydajności produkcji.

Aby pomóc producentom w wykonywaniu tego zadania w najprostszy i najskuteczniejszy sposób, DOSS Visual Solution poszerza swoją szeroką już gamę produktów o coraz wydajniejsze, innowacyjne rozwiązania, które są w stanie spełnić rzeczywiste potrzeby klientów na całym świecie.

Zehn to pierwszy model nowej generacji systemów kontroli wizualnej.

Jednostki wizyjne maszyny są wyposażone w system Multi-Shot, który może wykonać do 3 różnych zdjęć dla każdej części, w celu sprawdzenia w różnych warunkach oświetleniowych, dostosowanych do rodzaju defektu i jego obszarów, bez wpływu na prędkość maszyny. W ten sposób maszyna gwarantuje wyjątkową wydajność w zakresie wykrywania defektów i wydajności produkcji. Implementacja samo-uczenia się pozwala na innowacyjne podejście do rozpoznawania wad. Pozwala na bardzo proste ustawienie parametrów kontrolnych tych części, które będą obowiązywać również dla podobnych elementów, na przykład różnych kolorów oraz różnych średnic.

Kolejną ważną cechą techniczną urządzenia Zehn jest rewolwerowy system kamerowy: grupa 4 obiektywów, których pole kadru może wynosić od 30-45-60-90 mm. System zapewnia niezwykle wysoki poziom elastyczności wraz z geometrią różnych artykułów. Za pomocą tej samej maszyny można sprawdzać artykuły należące do różnych zakresów rozmiarowych, wybierając odpowiednią soczewkę za pomocą prostego przycisku w interfejsie oprogramowania.

Ponadto urządzenie  Zehn sprawdza zewnętrzną lub wewnętrzną powierzchnię wyrobu za pomocą 7-kamerowego zespołu wizyjnego, który można łączyć z różnymi zestawami lusterek, które można konfigurować zgodnie z kształtem i wysokością wyrobu, co pozwala na niespotykaną wszechstronność zastosowania.

Nowa konfiguracja systemu ze zmiennym kątem oświetlenia jest w stanie zapewnić jednorodne oświetlenie artykułu, realizując w ten sposób działanie narzędzi kontrolnych.

Całkowicie odnowione oprogramowanie z nowym wyświetlaczem graficznym wspiera operatora raportami i analizami statystycznymi oraz umożliwia tworzenie określonych receptur dla każdej partii artykułów.

Wszystkie jednostki wizyjne, umieszczone na głównym wale centralnym, w tym grupa kamer, mogą być automatycznie podnoszone, aby dostęp do głównych czynności konserwacyjnych był łatwiejszy i szybszy.

Ta funkcja jest mile widziana przez operatorów i użytkowników maszyn, ponieważ umożliwia szybkie czyszczenie stołu i szybką regulację przy zmianie partii.

Maszyna jest również wyposażona w kamerę internetową, która pomaga klientom w przypadku usterek lub problemów mechanicznych. Jest to również doskonała pomoc dla operatora do śledzenia maszyny na odległość.

Maszyna może być wyposażona w systemy pakowania oferujące kompletny produkt: sprawdzony, posortowany i zapakowany.

Więcej informacji: www.doss.it

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj