System śledzenia zasobów

794

Neoception Asset Tracker daje możliwość monitorowania urządzeń produkcyjnych, opartego na chmurze obliczeniowej. Czytniki RFID z systemu Pepperl + Fuchs IDENTControl wykorzystują znaczniki do identyfikowania zasobów, których dane są przesyłane przez bramkę dostępową do chmury Neoception, dającej możliwość ich przeglądania w dowolnym momencie. Zapewnia to bardziej szczegółowy podgląd i ułatwia planowanie procesów produkcyjnych.

Zdjęcie: Dane z czytników RFID są przesyłane przez bramkę IoT do chmury Neoception, gdzie są one dostępne przez cały czas.

Liczba cykli wykorzystania poszczególnych komponentów podczas produkcji jest określana za pomocą systemu RFID, tworząc w ten sposób bardziej precyzyjny przegląd aktualnego wykorzystania infrastruktury zakładu. Oparty na chmurze obliczeniowej system RFID umożliwia monitorowanie szerokiej gamy urządzeń produkcyjnych wymagających serwisowania. Poza dużą niezawodnością i samowystarczalnością, oferuje wiele innych zalet.

Czytniki RFID z systemu Pepperl + Fuchs IDENTControl wykorzystują znaczniki do identyfikowania zasobów, których specyficzne dane są przesyłane przez bramkę dostępową do chmury Neoception. Użytkownicy serwisu mogą przeglądać dane w chmurze w dowolnej chwili i z dowolnej lokalizacji. Intuicyjny interfejs użytkownika pozwala na konfigurowanie zasobów i zarządzanie powiadomieniami.

System daje duże możliwości konfiguracji, dzięki czemu może zostać dostosowany do wymogów różnych zakładów produkcyjnych. Na przykład, możliwe jest zdefiniowanie liczby cykli, które poszczególne zasoby mogą ukończyć przed wysłaniem powiadomienia o konieczności serwisowania. Ułatwia to planowanie konserwacji urządzeń i zapobiega awariom. Możliwe jest również zintegrowanie wielu linii produkcyjnych w systemie. Użytkownik może wysyłać żądania statusu i dołączać lub oddzielać tagi do lub od obiektów w panelu użytkownika chmury Neoception.

Źródlo: Pepperl – Fuchs