Spółka COGNEX wprowadzając nową wersję oprogramowania urządzeń Dataman posuwa naprzód identyfikację przemysłową

829

Spółka Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX) ogłosiła dziś wprowadzenie nowej wersji swojego oprogramowania DataMan® 5.2 z rozszerzonymi możliwościami strojenia i tworzenia skryptów oraz nowym testowaniem dla swoich znanych czytników kodu kreskowego DataMan 300 a 503. Nowe oprogramowanie znacząco podwyższa szybkość odczytu za pomocą dekodowania kodów 1D z niską rozdzielczością i rozszerzoną możliwością inteligentnego strojenia wszystkich symboli, włącznie kodów Aztec, MaxiCode a PDF417.  Ta wersja oprogramowania zawiera także wysokiej wydajności algorytm Hotbars™, który przeznaczony jest do pracy z kodami kreskowymi 1D i PDF417.

Wersja oprogramowania DataMan 5.2 poszerza możliwości łatwego w użyciu strojenia 2D, które zostało wprowadzone w znanej serii DataMan 300. Możliwość inteligentnego strojenia skraca czas konieczny do nastawienia, a jednocześnie zwiększa szybkość odczytu w aplikacjach odczytu kodu Direct Part Mark (DPM). Nowa wersja oprogramowania rozszerza tę możliwość na następne symbole, takie jak kody kreskowe 1D, MaxiCode a QR. Nowe umiejętności strojenia niosą z sobą sprawdzoną technologię wysokiej jakości dla aplikacji odczytu kodu kreskowego w zakresie produktów konsumenckich, logistyki, produkcji żywności i przemyśle samochodowym. Nowa wersja zawiera także dodatkowe możliwości dla funkcji skryptów urządzeń DataMan 300 do zaawansowanej logiki i podejmowania decyzji bezpośrednio w czytniku i metryki jakości odczytu kodu  1 D, która pomaga użytkownikom optymalizować procesy.

„Wersja oprogramowania DataMan 5.2 umożliwia czytnikom DataMan 300 a 503 znaczny wzrost wydajności, zarówno pod względem możliwości, jak również łatwości w obsłudze”, stwierdził Carl Gerst, wiceprezes i dyrektor działu identyfikacji produktów. „Operacyjnie sprawdzone strojenie inteligentne zostało rozszerzona na wszystkie symbole i dlatego ustawienie można przeprowadzić bardzo prosto, poprzez naciśnięcie przycisku. W przypadku trudniejszych funkcji rozbudowane narzędzie skryptów pozwala na proces logiczny i podejmowanie decyzji bezpośrednio w czytniku. Ułatwia się tym samym integracja PLC w sieci zakładu i klient zaoszczędza w ten sposób czas i pieniądze.“

Oprogramowanie DataMan 5.2 można ściągnąć już teraz. Więcej informacji o oprogramowaniu DataMan 5.2 i czytnikach kodów kreskowych znajduje się na stronach http://www.cognex.com/code-reading-tuning-technology.aspx.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj