Separatory sterujące SIL 3 do pracy w strefach zagrożonych wybuchem

796

Wprowadzając na rynek nowe separatory sterujące SIL 3, firma Pepperl+Fuchs rozszerza ofertę barier rozdzielających SIL 3 do wszystkich typów sygnałów — występujących zarówno w postaci modułów na szynę DIN, jak też izolowanych komponentów do płyt bazowych. Pozycjonery w aplikacji SIL 3 — które były zawsze dostępne dla sygnałów cyfrowych po stronie polowej lub sterowania oraz dla analogowych sygnałów pomiarowych — mogą być teraz podłączone bezpośrednio do sterownika za pomocą pojedynczego modułu interfejsowego. Aplikacja SIL 3 nie musi już być realizowana poprzez skomplikowaną ścieżkę redundantnych urządzeń SIL 2.

Analogowymi urządzeniami polowymi w zastosowaniach SIL 3 w obszarach niebezpiecznych można teraz sterować bezpośrednio, bez stosowania obejścia

Aplikacje SIL 3 są również szeroko stosowane w zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem, w których urządzenia polowe w obszarach niebezpiecznych muszą być sterowane za pomocą sygnałów analogowych. Jednak do tej pory nie opracowano odpowiednich barier izolacyjnych, które umożliwiałyby przesyłanie sygnałów między sterownikiem i urządzeniami polowymi. Możliwe jest obejście tego problemu za pomocą nadmiarowych urządzeń SIL 2. Moduł interfejsu zgodny z SIL 3 byłby znacznie prostszym rozwiązaniem niż struktura składająca się z dwóch nadmiarowych modułów SIL 2. Wreszcie, izolowane bariery o zgodności z SIL 3 mogą być przydatne nawet w zastosowaniach SIL 2, na przykład, gdy ma być osiągnięty najdłuższy możliwy interwał testowy.

Separatory sterujące systemu K opartego na szynie DIN są również dostępne z zaciskami sprężynowymi

Nowe, jednokanałowe separatory sterujące charakteryzują się szerokością 12,5 mm. Zawierają detektor uszkodzenia linii i oddzielne wyjście błędu. Pozwala to użytkownikom na budowanie aplikacji SIL 3 z jednego portfolio produktów, zarówno z izolowanymi barierami SIL 3, jak i z nadmiarowymi modułami SIL 2 z obsługą SC3.
Wyszukiwarka produktów bezpieczeństwa jest dostępna pod adresem www.pepperl-fuchs.com/safety-hub. Można za jej pomocą wyszukiwać urządzenia według funkcji, typu sygnału, poziomu SIL lub poziomu bezpieczeństwa (przekaźniki bezpieczeństwa do bezpiecznego wyłączania mają poziomy SIL i PL).

Do montażu na płytach bazowych: separator sterujący SIL 3 systemu H
Źródło: Pepperl+Fuchs

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj