Prosta, niezawodna integracja danych procesowych z chmurą obliczeniową IoT

658

Firma Softing Industrial poinformowała, że jej bramka dostępowa echocollect wspiera obecnie protokół MQTT, czyniąc prostszą i bardziej niezawodną integrację danych procesowych z systemu i maszyn przemysłowych w chmurze obliczeniowej. Odwiedź Softing Industrial (hala 8, stoisko E20) na targach Hannover Messe, które odbyły się w dniach od 24 do 28 kwietnia 2017.

Oprócz OPC UA i innych protokołów kontrolnych, nowa wersja 7.10 oprogramowania firmware dla bramki dostępowej echocollect oferuje funkcjonalność publikowania danych z protokołu MQTT (Message Queue Telemetry Transport). Sebastian Schenk, menadżer produktu z Softing Industrial: “MQTT stał się jednym z najważniejszych standardowych protokołów IoT i jest już natywnie wspierany przez wielu dostawców usług w chmurze obliczeniowej, takich jak Amazon Web Services, IBM Bluemix i Microsoft Azure. My również wspieramy ten trend tworząc połączenie pomiędzy automatyką i światem IT: MQTT czyni integrację danych z echocollect do aplikacji IoT i Industry 4.0 opartych na chmurze obliczeniowej prostszą i bardziej niezawodną.”

Cechy takie, jak elastyczność i wydajność czynią bramkę echocollect odpowiednią również do integracji danych w systemach wielkoskalowych. Zarówno inżynierowie systemowi, jak i klienci końcowi zyskują tu na niskich kosztach utrzymania i dużej niezawodności. Jako bramka zoptymalizowana do zastosowań przemysłowych, echocollect oferuje skalowalne rozwiązanie do integracji danych procesowych – nawet tych pochodzących ze złożonych systemów lub wielu maszyn. Oprócz funkcjonalności MQTT publisher, dane mogą być dostarczane do aplikacji ERP, MES czy SCADA przez zintegrowany serwer OPC UA. Oferowane są też inne funkcje, np. dwukierunkowej łączności z bazą danych, importu symboli z kontrolerów i rejestracji danych lokalnych.

Oprogramowanie konfiguracyjne NetCon obejmujące nową wersję firmware 7.10 będzie dostępne do pobrania od kwietnia ze strony internetowej firmy Softing. Funkcja MQTT publisher może być licencjonowana oddzielnie.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://industrial.softing.com/en/products/plc-connectivity/integration-of-plc-data/stand-alone-application-gateways-multiprotocol/echocollect-e.html