Nowe programowalne sterowniki wieloosiowe PMAC

994

Sterowniki PMAC umożliwiają zaawansowane i precyzyjne sterowanie, w tym również sterowanie synchroniczne z wysoką prędkością różnymi urządzeniami automatyki przemysłowej (FA), dzięki wbudowanemu modułowi łączności EtherCAT

Układy PMAC powstały w wyniku współpracy pomiędzy firmą Omron i należącą do niej spółką Delta Tau Data Systems, Inc. (zwaną dalej „DT”) i zostały wyposażone w technologię sterowania ruchem na najwyższym światowym poziomie, opracowaną przez DT. Układ PMAC umożliwia zaawansowane i precyzyjne sterowanie, w tym również sterowanie synchroniczne z wysoką prędkością różnymi urządzeniami automatyki przemysłowej (FA), dzięki wbudowanemu modułowi łączności EtherCAT, stosowanemu na liniach produkcyjnych i w urządzeniach na całym świecie. Środowisko programistyczne sterownika umożliwia użytkownikom programowanie własnych algorytmów ruchu i funkcji sterowania ruchem, takich jak obliczanie trajektorii i kompensacja położenia, w języku programowania C oraz oryginalnych językach programowania.

Aby zaspokoić różnorodne potrzeby konsumentów i rozwiązać problem krótkiego cyklu życia produktów, coraz bardziej rozpowszechnionym trendem w sferze innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych staje się wykorzystanie w zakładach najnowszych technologii obróbki precyzyjnej i robotyki. Konstruktorzy urządzeń do produkcji półprzewodników i obrabiarek koncentrują swoje zasoby na opracowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej technologii. W tej sytuacji konstruktorom maszyn w coraz większym stopniu potrzebne są globalnie dostępne sterowniki o zagwarantowanej długoterminowej ciągłości dostaw i jakości, które można stosować zamiast sterowników płytkowych — kosztownych, jeśli chodzi o opracowanie podstawowych funkcji i konserwację. Ponadto producenci, którzy zajmują się opracowywaniem maszyn i urządzeń produkcyjnych z robotami, oczekują wytrzymałych i niezawodnych sterowników, odpowiednich do indywidualnych zastosowań w zakresie sterowania ruchem, głównie w krajach rozwijających się. W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje programowalnych sterowników wieloosiowych PMAC, spełniających potrzeby użytkowników.

Wprowadzamy innowacyjne rozwiązania w zakładach produkcyjnych dzięki zastosowaniu koncepcji zintegrowanych, inteligentnych i interaktywnych urządzeń. Opracowujemy innowacyjne rozwiązania procesu produkcji, łącząc technologie sterowania ruchem na światowym poziomie, oferowane przez DT, z opracowanymi przez siebie technologiami sterowania, aby osiągnąć nowy poziom zintegrowanej automatyki.
PMAC — programowalny sterownik wieloosiowy

Programowalny sterownik wieloosiowy CK3E

– Sterowanie wieloosiowe z krótkim czasem trwania cyklu wynoszącym 250 μs i funkcją modułu głównego EtherCAT. Elastyczność konfiguracji systemu i szybkie, synchroniczne sterowanie urządzeniami FA połączonymi za pośrednictwem sieci EtherCAT
– Kompaktowa konstrukcja o grubości 28,6 mm, zapewniająca oszczędność miejsca w maszynach i szafach sterowniczych

Źródło: Omron