Nowe inteligentne kamery MicroHAWK z serii V i F firmy OMRON

571

Inteligentne kamery z serii V/F400 i V/F300 to najnowsze uzupełnienie popularnej linii produktów MicroHAWK firmy OMRON. Dzięki wyjątkowo małym rozmiarom kamery upraszczają proces odczytywania kodów i kontroli wizyjnej. Urządzenia z serii V/F400 i V/F300 łączą w sobie wiele funkcji w jednym produkcie, co pozwala obniżyć koszty sprzętu oraz ograniczyć zakres prac związanych z uruchomieniem i konserwacją. Zaawansowane technologie, takie jak opcjonalny autofocus w technologii płynnych soczewek oraz kolorowa kamera o wysokiej rozdzielczości 5 megapikseli, zapewniają wyjątkową precyzję, a jednocześnie zwiększają elastyczność układu linii produkcyjnych.

Najnowocześniejsza technologia funkcji autofocusu wykorzystywana w kamerze umożliwia niezawodną kontrolę produktów, niezależnie od ich rozmiarów, kształtu lub wymagów w zakresie rodzaju kontroli. Ponadto zaawansowane algorytmy X-Mode firmy Omron umożliwiają odczyt dowolnego kodu na każdej powierzchni, w tym na materiałach profilowanych, połyskujących lub o innej nietypowej teksturze. Powyższe rozwiązania pomagają zminimalizować czas przestojów i zapewnić płynność produkcji.

Niewielkie rozmiary kamer z serii V/F400 i V/F300 ułatwiają ich montaż w urządzeniach o ograniczonej przestrzeni lub na małych robotach. Szeroka gama obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych obejmuje m.in. interfejsy Ethernet/IP i PROFINET, jeszcze bardziej zwiększają elastyczność zastosowań.

Więcej informacji na temat systemów kontroli wizyjnej i czytników kodów kreskowych firmy Omron można uzyskać na stronie firmy Omron.

Źródło: Omron

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj