Nowe bramki Ixxat Smart Grid zgodne z IEC 61850 i IEC 60870 oraz z obsługą LTE

722

Bramki Ixxat® SG umożliwiają komunikację pomiędzy urządzeniami automatyki przemysłowej a sieciami energetycznymi. Firma HMS Networks rozszerza obecnie linię bramek Ixxat SG o nowe wersje, w tym wyposażone w modem 4G / LTE do łączności komórkowej, a także 4-portowy switch Ethernet, co zapewnia użytkownikom dodatkowe opcje dla sieci komunikacyjnych w podstacjach i elektrowniach.

Terminal mini-RTU, bramka i dostęp zdalny do wielu zastosowań  w sieciach komunikacyjnych  w stacjach elektroenergetycznych

Bramki Ixxat SG są stosowane w wielu obszarach automatyki wykorzystywanych w energetyce, np. w nowoczesnych elektrowniach i wielkoskalowych instalacjach odbiorców energii do modernizacji systemów i cyfryzacji podstacji. Bramy SG są używane do różnych celów: łączą sieci sterujące z urządzeniami automatyki przemysłowej, umożliwiają zdalny dostęp oraz działają jako bramy między różnymi protokołami, tym samym umożliwiając rozwój najnowocześniejszych aplikacji IIoT.

Szybka komunikacja komórkowa zapewniająca lepszy dostęp i wgląd do danych

Dzięki nowemu, zintegrowanemu modemowi 4G i rozbudowanej obsłudze protokołów, bramki Ixxat SG nadają się idealnie do łatwej digitalizacji małych, oddalonych stacji dystrybucji energii. Połączenie 4G CAT1 oferuje transfer 10 Mbps  w kierunku z sieci i 5 Mbps do sieci, zapewniając małe opóźnienia, duży zasięg sieci i uniwersalny kanał danych – niezależny od przewodowego Ethernetu, DSL czy światłowodów. 4G może służyć jako główny lub zapasowy kanał komunikacji. Wszystkie obsługiwane protokoły IP – w tym IEC 61850, IEC 60870-5-104, MQTT i OPC-UA – mogą być przesyłane przez łącze bezprzewodowe. Modem 4G może służyć także jako niezależny kanał komunikacyjny, np.   w przypadku konserwacji urządzenia i  przesyłania komunikatów alarmowych (SMS lub MQTT), co umożliwia prostą implementację aplikacji konserwacji  predykcyjnej i zdalnej.

Nowe, wszechstronne wersje przełączników 4-portowych

Oprócz opcji 4G, dostępne są obecnie nowe wieloportowe wersje bramek Ixxat SG, które mogą bezpiecznie łączyć sieci za pośrednictwem kilku niezależnych interfejsów na poziomie danych. Upraszcza to wymianę danych między sieciami automatyki energetycznej i przemysłowymi systemami Ethernet (takimi jak PROFINET lub EtherNet / IP), a także połączenie z systemami IoT i aplikacjami w chmurze. Każdy segment sieci jest połączony oddzielnie i nadal może wymieniać dane ze wszystkimi innymi segmentami. Dzięki zintegrowanym funkcjom bezpieczeństwa, w tym zaporze ogniowej, cały system jest łatwy w projektowaniu i utrzymaniu, a także jest znacznie bardziej wytrzymały i zabezpieczony przed nieautoryzowanym dostępem w porównaniu z zastosowaniem standardowych kombinacji bram i przełączników.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj