Moneo + IO-Link = moc cyfrowo generowanych informacji

183

Jednym z elementów godnych uwagi jest też aplikacja moneo blue, zapewniająca mobilne ustawianie parametrów i diagnozowanie urządzeń IO-Link stosowanych w parkach maszyn. Dzięki graficznemu odwzorowaniu rozwiązanie jest intuicyjne i można je wdrożyć, używając adaptera bluetooth dla smartfonów. W celu instalacji konieczna jest jedynie krótka wizyta w sklepie aplikacji  dla systemu iOS lub Android. Kreator danych wyświetla za pomocą grafik precyzyjne wartości procesowe pobierane z sieci czujników, między innymi ciśnienia, poziomu, drgań czy temperatury.

Operator po ich odczytaniu oraz analizie może je przesłać dalej w postaci pliku spakowanych elektronicznie dokumentów. Jednocześnie możliwe są natychmiastowe oceny danych zarejestrowanych poprzez adapter. Zdarzenia mogą być zbiorczo analizowane ze wszystkich urządzeń IO-Link podłączonych do mastera.

Autonomiczna integracja

– moneo może być stosowane we wszystkich fabrykach, nie tylko tam, gdzie utrzymanie ruchu jest najważniejszym elementem procesu produkcyjnego. Wykorzystanie tego innowacyjnego systemu z pewnością przełoży się na zapewnienie ciągłości produkcji, zwiększenie dostępności i wydłużenie pracy urządzeń bez względu na rodzaj branży – tłumaczy Aleksandra Banaś.

Na początek warto zacząć od systemu moneo starterkit ifm electronic, który jest kompleksowym pakietem innowacyjnego sprzętu, nowoczesnych narzędzi oraz kompatybilnego oprogramowania IO-Link do monitorowania stanu czujników, silników, wentylatorów, pomp i wielu innych maszyn.

– Implementacja takiego systemu w zakładzie produkcyjnym jest w stanie poprawić parametry funkcjonowania jego poszczególnych komórek. Niewątpliwie platforma moneo realizuje założenia Smart Factory. Jednocześnie dzięki autonomiczności i możliwościom skalowania i customizacji, rozwiązanie jest łatwe do wdrożenia i nie wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej – dodaje Bartosz Dudziński.

Eksperci ifm electronic skrupulatnie wyliczają wszystkie zalety moneo. Po pierwsze, ustawianie parametrów wszystkich czujników IO-Link z poziomu centralnego znacznie wzmacnia wydajność. Po drugie, analiza danych procesowych poprzez ich gromadzenie w czasie rzeczywistym ma wpływ na przejrzystość działania danej struktury. Po trzecie, idealne dopasowanie zestawu poszczególnych komponentów gwarantuje niezawodność instalacji w całości. Po czwarte, rozwiązania autonomiczne to niezwykła elastyczność rozwoju z opcją przyszłego rozszerzania zapotrzebowania danej jednostki produkcyjnej według aktualizacji procesów zarządzania.

Źródło: IFM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj