Udane testy w laboratorium Lumelu, ultranowoczesnego modułu komunikacji HERTZ Systems przeznaczonego dla polskiej armii.

818

Po 3 tygodniach testów, 1-go lipca zakończyliśmy w naszym laboratorium pomiarowym serię badań zleconych nam przez firmę Hertz Systems Ltd. Sp. z o.o. Badania związane były ze sprawdzeniem odporności na wstrząsy i wibracje nowego modułu komunikacyjnego GPS, który już wkrótce Hertz wdroży na rynek globalny. Ze względu na charakter i przeznaczenie urządzenia, weryfikację poprawności naszych wyników badań, potwierdziły również odpowiednie organy wojskowe.

„To następny ważny krok dla Lumelu, który otwiera przed nami nowe rynki. Zeszłoroczne inwestycje związane z rozbudową laboratorium oraz wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-inżynieryjna, pozwalają nam nie tylko jeszcze lepiej badać własne urządzenia, ale również wyjść z ofertą usług badawczych i laboratoryjnych do dużych i znanych międzynarodowych partnerów.

Wiem, że branża w której działa Hertz jest bardzo wymagająca i nie ma tam miejsca na najmniejszy błąd, dlatego tym bardziej cieszy mnie zaufanie, którym obdarzyli nas nasi partnerzy. Chciałbym również pogratulować firmie Hertz prac nad budową Centrum Badań Kosmicznych i zadeklarować , że również w przypadku tego projektu, jesteśmy gotowi na współpracę w wielu obszarach związanych z rozwojem, badaniami i produkcją – powiedział Dinesh Musalekar – Prezes LUMEL S.A.

Zakres usług laboratorium Lumelu obejmuje kompleksowe badania kompatybilności elektromagnetycznej, warunków klimatycznych i środowiskowych, bezpieczeństwa, wibracji i udarów, warunków transportowych oraz wzorcowania przyrządów analogowych i cyfrowych.

Źródło: Lumel S.A.