IO-Link master z interfejsem OPC UA Bezproblemowa komunikacja między urządzeniami pracującymi w terenie i chmurą obliczeniową

802

Pepperl+Fuchs jest pierwszą firmą oferującą moduły IO-Link master z interfejsem OPC UA, otwierającą tym samym drogę do kompleksowej, przejrzystej i bezproblemowej komunikacji end-to-end od urządzeń najniższego poziomu, pracujących w terenie do chmury obliczeniowej

Firma Pepperl+Fuchs, specjalizująca się w dziedzinie automatyzacji, przejmuje Comtrol Corporation. Comtrol jest pionierem w dziedzinie komunikacji przemysłowej opartej na sieci Ethernet i czołowym dostawcą modułów IO-Link master. Pepperl+Fuchs umacnia swoją pozycję rynkową dostawcy systemów w sektorze IO-Link oraz staje się pierwszą firmą posiadającą w ofercie moduły IO-Link master z interfejsem OPC UA.

OPC UA to protokół komunikacyjny oparty na sieci Ethernet, oferujący łatwą i elastyczną metodę komunikacji pomiędzy maszynami oraz między maszyną i chmurą obliczeniową. Zapewnia klientom bardzo dużą elastyczność przy projektowaniu systemów IoT oraz daje im pełną swobodę komunikacji, niezależnie od wybranej platformy.

Łącząc OPC UA i IO-Link, firma Pepperl + Fuchs otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie przejrzystej i bezproblemowej komunikacji end-to-end od urządzeń najniższego poziomu do chmury obliczeniowej. Podczas, gdy IO-Link działa jako interfejs do identyfikacji, diagnostyki i odczytu danych z czujników, OPC UA stanowi idealne rozwiązanie do przesyłania tych danych do komputera PC lub systemów opartych na chmurze obliczeniowej, równolegle zapewniając kontrolę komunikacji z zachowaniem krytycznych parametrów czasowych. Jest to jedyny sposób na realizację szerszych wizji dotyczących Industry 4.0, ponieważ szczegółowe dane można gromadzić z urządzeń najniższego poziomu i oceniać w sposób ukierunkowany na cel.

Źródło: www.pepperl-fuchs.com
Fot. 1: IO-Link master z interfejsem OPC UA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj