Nowa generacja układu przesyłani energii od Pepperl+Fuchs umożliwia transfer większej mocy i zapewnia większy zasięg transmisji
Nowy system WIS 2 (Wireless Inductive System 2) firmy Pepperl+Fuchs uzupełnia jej portfolio rozwiązań do bezprzewodowej transmisji danych z czujników umieszczonych w ruchomych częściach maszyn.
WIS 2 zapewnia transmisję zarówno danych, jak i zasilania do czujników eliminując konieczność stosowania podatnych na zużycie kabli i pierścieni ślizgowych. System umożliwia przesyłanie mocy do 12 W na odległość 0…7 mm, podczas gdy we wcześniejszej wersji WIS 1, dostępnej od wielu lat było to maksymalnie 1,5 W i 0…5 mm. Dodatkowo, poza wersją 8-kanałową jest teraz dostępny nowy wariant 2-kanałowy dla małych aplikacji zawierających do 2 sensorów.
Wszystkie warianty, zarówno 8- jak i 2-kanałowe korzystają z nadajnika pierwotnego i wtórnego. Są one umieszczane w cylindrycznych modułach rozmiaru M30 i standardowo wyposażone w 30-centymetrowe kable zakończone złączem M12. Ponieważ nie są sparowane, nadajnik obwodu wtórnego może być bez problemu wymieniany. W rezultacie dowolna liczba różnych nośników narzędzi może łatwo komunikować się za pośrednictwem tego samego systemu. Istnieje możliwość współpracy z czujnikami indukcyjnymi, pojemnościowymi, optycznymi i ultradźwiękowymi, wyposażonymi w wyjście przełączające binarne lub 3-żyłowe. Podczas, gdy system 2-kanałowy wykorzystuje niewielkie rozgałęźniki typu Y, system 8-kanałowy korzysta z 8-portowego modułu połączeniowego o stopniu ochrony IP67, który może być zainstalowany w odległości do 20 m od nadajnika. Firma Pepperl+Fuchs oferuje szeroki wybór złączy i kabli różnej długości dla różnych aplikacji. WIS 2 może znaleźć wiele zastosowań, na przykład w stołach obrotowych, prasach i zmieniarkach narzędzi, do wykrywania obiektów na nośnikach narzędzi, w narzędziach obrotowych, ramionach robotów i innych podobnych urządzeniach.
Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.
Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.
Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.pepperl-fuchs.com