HMS Networks wprowadza na rynek pierwszy na świecie przemysłowy router 5G wraz z zestawem startowym

789

Firma HMS Networks zaprezentowała pierwszy, komercyjnie dostępny, przemysłowy router 5G zoptymalizowany pod kątem prywatnych sieci przemysłowych. Router bezprzewodowy 5G obsługuje sieci Ericsson Industry Connect 5G i umożliwia użytkownikom rozpoczęcie korzystania z technologii 5G we własnej lokalizacji. HMS oferuje również zestaw startowy do testowania i oceny typowych zastosowań przemysłowych.

Dla pierwszych użytkowników

Router bezprzewodowy 5G został opracowany w ramach inicjatywy technologicznej »HMS Labs» firmy HMS Networks i umożliwia pierwszym użytkownikom 5G wypróbowanie nowej technologii. Jest to pierwszy dostępny na rynku router przemysłowy 5G zoptymalizowany pod kątem sieci prywatnych, który pomyślnie przeszedł test zgodności CE.

Dzięki technologii 5G dostępnej w zakładach i fabrykach użytkownicy czerpią korzyści z sieci bezprzewodowej dostosowanej do wymagań przemysłowych pod względem szybkości komunikacji i bezpieczeństwa oraz z całej funkcjonalnej elastyczności zapewnianej przez sieci Wi-Fi.

Współpraca z firmą Ericsson

Router bezprzewodowy 5G został szczegółowo przetestowany pod kątem współpracy z rozwiązaniem Ericsson Industry Connect 5G w trybie autonomicznym (SA) przy użyciu pasma n78. Pozwala to użytkownikom na ustanowienie solidnego połączenia komórkowego w przemysłowym środowisku produkcyjnym. Dzięki wsparciu technologii komórkowych 4G i 5G jest to idealne rozwiązanie komunikacyjne dla pojazdów sterowanych automatycznie, wózków samojezdnych AGV i innych maszyn przemysłowych.

Zestaw startowy

Firma HMS oferuje również zestaw startowy, który idealnie nadaje się do oceny funkcjonowania 5G i uruchomienia sieci z wykorzystaniem rozwiązania Ericsson Industry Connect.

Zestaw startowy obejmuje router bezprzewodowy 5G i dwa przemysłowe czujniki IO-Link przesyłające dane przez sieć 5G. Pozwala to użytkownikom wypróbować działanie technologii 5G w obiektach, bez konieczności konfigurowania własnych aplikacji od zera.

Dostęp do danych z czujników można uzyskać za pomocą protokołów Modbus TCP i MQTT (także w formacie JSON). Dostępna jest również internetowa aplikacja demo, umożliwiająca wyświetlanie danych z czujników w sieci 5G w zwykłej przeglądarce.

– Jesteśmy dumni, będąc zawsze w czołówce rozwiązań technologicznych, czego kolejnym dowodem jest pierwszy dostępny na rynku przemysłowy router 5G – mówi dr Jens Jakobsen, kierownik ds. rozwoju w HMS Labs. – Router bezprzewodowy 5G i zestaw startowy z czujnikami IO-Link umożliwią użytkownikom łatwe rozpoczęcie pracy z rozwiązaniami 5G w środowisku przemysłowym oraz skorzystanie z technologii, która niewątpliwie jest bardzo obiecująca dla całej branży.

Oferta HMS Labs

Początkowo router będzie dostępny tylko dla użytkowników systemu Industry Connect firmy Ericsson.

Obecnie trwa proces kwalifikacji kilku innych dostawców infrastruktury i operatorów telekomunikacyjnych.

Material wideo

 

Więcej informacji: https://www.hms-networks.com/technologies/5G/5G-solutions-starterkits

Zdjęcia

Router bezprzewodowy 5G firmy HMS.

Dostarczany w solidnym i poręcznym opakowaniu zestaw startowy 5G z czujnikami IO-Link zawiera router bezprzewodowy 5G oraz dwa czujniki do pomiaru odległości i siły sygnału.

HMS Industrial Networks

Źródłó: HMS Industrial Networks

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj