Głowica odczytu/zapisu UHF IUT-F190-B40 z interfejsem Industrial Ethernet i REST API rozszerza portfolio produktów RFID firmy Pepperl+Fuchs

645

Firma Pepperl+Fuchs rozszerza ofertę urządzeń identyfikacyjnych, wprowadzając na rynek czytnik UHF RFID o symbolu IUT-F190-B40 UHF, wyposażony w interfejs przemysłowej sieci Ethernet i REST API. Korzystając z tych technologii interfejsów, IUT-F190-B40, przeznaczony do pracy w aplikacjach średniego zasięgu, może być szybko i łatwo integrowany z systemami OT i IT. Czyni go to atrakcyjnym rozwiązaniem do systemów kontroli i monitorowania produkcji, śledzenia oraz innych aplikacji Industry 4.0 w automatyzacji fabryk.

IUT-F190-B40 oferuje te same kluczowe zalety, co inne urządzenia z rodziny F190 firmy Pepperl+Fuchs: wytrzymała odlewana obudowa IP67 i szeroki zakres temperatury pracy sprawiają, że nadaje się on do zastosowań w szczególnie wymagających środowiskach przemysłowych. Oparty na technologii UHF RFID, oferuje duży zasięg (do 6 m) i dużą prędkość identyfikacji oraz umożliwia równoczesny odczyt wielu tagów. Przy efektywnej mocy promieniowania (ERP) równej 1000 mW i wymiarach obudowy jedynie 114 x 112 x 63 mm, IUT-F190-B40 jest jedną z najlepszych głowic tej klasy, spośród dostępnych na rynku.

Podczas, gdy inne głowice odczytu/zapisu RFID firmy Pepperl+Fuchs były obsługiwane w aplikacjach PLC głównie za pośrednictwem bloków funkcyjnych i jednostki ewaluacyjnej IDENTControl, model IUT-F190-B40 można łatwo zintegrować z systemami IT za pomocą REST API. Czytnik może być obsługiwany i w pełni parametryzowany za pomocą tego interfejsu. Ponadto, do parametryzacji i rozruchu można wykorzystać wbudowany interfejs sieciowy.

Dwa zintegrowane wejścia w IUT-F190-B40 mogą być wykorzystane na przykład do podłączenia barier świetlnych bez dodatkowych komponentów I/O w celu rozpoczęcia i zakończenia procesu odczytu lub do wykrywania kierunku przejścia. Lampka sygnalizacyjna podłączona do wyjścia może być wykorzystana do informowania o gotowości do pracy lub pomyślnym odczycie.

Źródło: PEPPERL+ FUCHS Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj