Emitech Group, autoryzowany partner do certyfikacji Sigfox Ready

1056

Jako wykwalifikowany partner Sigfox, Emitech Group jest jedynym francuskim laboratorium autoryzowanym do przeprowadzania certyfikacji Sigfox Ready.

Założona w 2009 w Labège, małym francuskim miasteczku koło Tuluzy, firma Sigfox pretenduje do miana światowego lidera w dziedzinie usług łączności dla IoT (Internet of Things). Bazujący na swojej sieci LPWA (Low Power Wide Area), Sigfox jest obecnie wdrażany w 36 krajach pokrywając w pełni powierzchnię 17 z nich, a jego ogólnoświatowe pokrycie obejmuje populację 660 milionów ludzi na obszarze 2,6 miliona km2.

Aby umożliwić wzajemną komunikację miliardów urządzeń, ważna jest nie tylko kwestia rozmieszczenia terytorialnego stacji bazowych, ale również prawidłowej implementacji obiektów komunikacyjnych embedded. Z tego względu firma wymaga, aby wszystkie urządzenia komunikacyjne w sieci uzyskały certyfikat Sigfox. Zgodność ze specyfikacją radiową Sigfox zapewnia, że wszystkie urządzenia partnerów oferują wystarczającą wydajność i pozwalają utrzymać wysoką jakość usług sieciowych (Quality of Service).
Program certyfikacji Sigfox umożliwia partnerom integrację łączności Sigfox w swoich produktach dzięki dostarczanym bibliotekom z implementacją protokołu. Pozwala także na ocenę parametrów emisji promieniowania i jakości usług. Jako kwalifikowany partner Sigfox, Emitech Group jest jedynym francuskim laboratorium autoryzowanym do przeprowadzania certyfikacji Sigfox Ready. Zasadniczo polega to na wykonywaniu pomiarów pozwalających ocenić parametry promieniowania produktu końcowego. Wyniki testów są wykorzystywane do klasyfikowania każdego urządzenia nadawczego i określenia sprawności wypromieniowywania energii.

Należy zauważyć, że Emitech oferuje też przeprowadzenie wszystkich wymaganych procedur odnośnie oznakowania CE, warunkującego dopuszczenie do sprzedaży jakiegokolwiek produktu na terenie Europy. Oferowane usługi mogą również uwzględniać inne procedury wymagane przez kraje pozaeuropejskie, których celem jest wprowadzenie produktu na rynek lub dostosowanie testów do określonego typu kwalifikacji.

Od niedawna wnioski o certyfikację Sigfox Ready nie muszą już wstępnie przechodzić przez Sigfox, ale można je teraz kierować bezpośrednio do Emitech (sigfox@emitech.fr lub www.emitech.fr/sigfox)