Ecom prezentuje systemy czasu rzeczywistego do efektywnego zarządzania zasobami

966

Ecom, oddział firmy Pepperl+Fuchs zamierza skoncentrować się na zagadnieniach dotyczących śledzenia zasobów i automatyzacji w erze transformacji cyfrowej podczas trwania targów SPS IPC Drives 2017, odbywających się w Norymberdze w dniach od 28 do 30 listopada. W hali 7A na stoisku 330 firma ta, specjalizująca się w zakresie komunikacji przemysłowej, komputerów mobilnych i zabezpieczeń przeciwwybuchowych będzie demonstrowała sposoby implementacji i osiągania zysków z rozwiązań IIoT, włączając w to innowacyjne systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym oraz wydajnego, całościowego zarządzania zasobami.

W centrum uwagi znajdą się beacony Bluetooth Low Energy (BLE), Loc-Ex 01 do stref zagrożonych wybuchem ATEX / IECEx Zone 1 oraz Loc 01 do stref niezagrożonych. Beacony BLE, zaprojektowane specjalnie dla przedsiębiorstw z rozległymi terenami fabrycznymi i strefami zagrożonymi wybuchem, komunikują ludzi z sektorami, zasobami i systemami. Łączą dane cyfrowe i fizyczne w jedną jednostkę analizy biznesowej, pomagając kształtować cały łańcuch wartości tak, aby obniżyć koszty i jednocześnie zwiększyć wydajność.

Dzięki dołączeniu niewielkich beaconów BLE, zasoby stają się inteligentnymi, lokalizowalnymi obiektami mogącymi dostarczać dowolne informacje odnośnie np. temperatury czy poziomu napełnienia, a nawet reagować na zdarzenia w postaci naciśnięcia przycisku, zwiększenia jasności, uderzenia lub zmiany lokalizacji. Oprócz informacji przestrzennej, dodatkowe dane o parametrach lokalnych procesów mogą być przesyłane w czasie rzeczywistym. Ponadto, można definiować relacje sąsiedzkie i alarmy, na przykład możliwość kolizji lub przechowywania obok siebie obiektów niebezpiecznych.

Standard Bluetooth 4.1 zapewnia kompatybilność beaconów zarówno z popularnymi, jak i zabezpieczonymi przeciwwybuchowo tabletami i smartfonami, takimi jak Tab-Ex 01 i Smart-Ex 01. Wraz z odpowiednimi aplikacjami tworzą one kompleksowy system do dowolnej strategii digitalizacji. Beacony BLE stanowią część komunikujących się bezprzewodowo, zabezpieczonych przeciwwybuchowo rozwiązań obejmujących smartfony, tablety, peryferia oraz aplikacje i oprogramowanie. Na stoisku ecom i Pepperl+Fuchs odwiedzający będą mogli zapoznać się z całą platformą Mobile Worker obejmującą duży wybór sprzętu i oprogramowania.

Źródło: www.ecom-ex.com