ECOM Instruments na targach SPS 2022: Iskrobezpieczny ekosystem urządzeń mobilnych dla każdego scenariusza inteligentnych fabryk

327

Od końca października 2022 r. Tab-Ex 03 jest on dostępny nie tylko w wersji DZ2 (strefa 2/22), ale też w wariancie DZ1 do użytku w strefie 1/21. Dzięki temu zapewnia wydajność i łatwość obsługi tabletu Samsung Galaxy Tab Active3 w tych obszarach zakładów przemysłowych, w których może się pojawić wybuchowa mieszanka powietrza z substancjami palnymi. Dla pracowników mobilnych oznacza to zwiększoną produktywność w ich codziennej pracy. Dzięki 13-megapikselowemu aparatowi z tyłu i 5- megapikselowemu aparatowi z przodu, mogą oni na przykład wzbogacać dokumentację w czasie rzeczywistym o zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości. Nowa wersja Enterprise Edition oprogramowania Samsung Knox zapewnia duży poziom bezpieczeństwa danych i urządzeń.

ECOM Instruments kontynuuje sukces 8-calowych tabletów serii Tab-Ex stosowanych na całym świecie, wprowadzając iskrobezpieczny tablet Tab-Ex 03 w wariancie DZ1 (do pracy w strefie 1/21, div. 1)

ECOM Instruments kontynuuje sukces 8-calowych tabletów serii Tab-Ex stosowanych na całym świecie, wprowadzając iskrobezpieczny tablet Tab-Ex 03 w wariancie DZ1 (do pracy w strefie 1/21, div. 1)

Inteligentna komunikacja w drodze: Smart-Ex 02

Podobnie, jak Tab-Ex i Visor-Ex, iskrobezpieczny smartfon Smart-Ex 02 może pracować w obszarach niebezpiecznych: tutaj mogą być używane tylko urządzenia mobilne certyfikowane do odpowiedniej strefy. Jako źródło informacji i dokumentacji, Smart-Ex 02 ułatwia pracownikom mobilnym rutynowe zadania związane z diagnostyką, konserwacją i serwisowaniem urządzeń i maszyn w strefach niebezpiecznych. Cyfrowa dokumentacja za pośrednictwem smartfona zapewnia bezproblemowe zarządzanie wiedzą w czasie rzeczywistym. Ergonomiczny smartfon można obsługiwać intuicyjnie nawet w rękawiczkach. Przyciski push-to-talk i alarmowe zapewniają nie tylko maksymalną łatwość obsługi, ale też zwiększają bezpieczeństwo pracownika mobilnego. Dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatury pracy od -20 do +60°C, wytrzymałemu wyświetlaczowi wykonanemu ze szkła Gorilla Glass oraz akumulatorowi wystarczającemu na 24 godziny pracy, Smart-Ex 02 jest idealny do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych.

Cyfrowe produkty i usługi, takie jak zautomatyzowana konfiguracja wstępna, kompleksowe zarządzanie urządzeniami mobilnymi i analityka urządzeń od ECOM Instruments, zapewniają, że inteligentne urządzenia mogą być bardzo szybko dostosowane do nowych wyzwań – na przykład dzięki bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania.

Źródło: PEPPERL + FUCHS