dataFEED OPC Suite wspiera zoptymalizowany dostęp blokowy do kontrolerów Siemens

811

Na targach Hannover Messe firma Softing będzie prezentowała nową wersję oprogramowania dataFEED OPC Suite oferującego użytkownikom końcowym całą gamę nowych funkcji, pozwalających zaoszczędzić czas i koszty oraz zapewniających pozbawioną błędów integrację systemową. Odwiedź Softing Industrial (hala 8, stoisko E20) na targach Hannover Messe, które odbyły się w dniach od 24 do 28 kwietnia 2017.

Najważniejszą nowością wprowadzoną do dataFEED OPC Suite jest możliwość bezpośredniego dostępu do danych w kontrolerach Siemens z wykorzystaniem zoptymalizowanego dostępu blokowego. Użytkownicy zyskają też możliwość bezpośredniego dostępu do danych symbolicznych w kontrolerach Siemens SIMATIC S7-1200 i S7-1500.

Drugą ważną nowością jest obsługa przez dataFEED OPC Suite protokołu Siemens S7-2, pozwalającego na bezpośredni odczyt danych symbolicznych z kontrolera. Nie jest już konieczny import symboli ani czasochłonna, ręczna konfiguracja punktów danych. Aplikacje klienta OPC otrzymają informacje dotyczące adresowania symbolicznego przez serwer OPC lub serwer OPC UA zintegrowany w dataFEED OPC Suite. W rezultacie, dostęp do punktów danych dla poszczególnych bloków danych będzie mógł się odbywać z wykorzystaniem nazw symbolicznych.

Dodatkowo, nowa wersja dataFEED Exporter ma umożliwić bezpośredni eksport symboli z projektów Siemens TIA Portal V14, a następnie ich import do OPC Suite. Poza nowymi kontrolerami Siemens, dataFEED Exporter 1.10 obsługuje również starsze typy kontrolerów, takie jak SIMATIC S7-300/-400.

Andreas Roeck, menadżer produktu z Softing Industrial: “Dzięki nowym wersjom dataFEED OPC Suite i dataFEED Exporter, nasi klienci otrzymują łatwe w obsłudze, zintegrowane rozwiązanie zapewniające wygodny dostęp do całej rodziny kontrolerów Siemens SIMATIC S7. Czyni to integrację danych łatwą i niezawodną dla szerokiej gamy aplikacji – nawet w złożonych systemach.”

dataFEED OPC Suite firmy Softing łączy pełen pakiet komponentów do komunikacji OPC i IoT cloud w jednym produkcie. Zintegrowana bramka dostępowa MQTT zapewnia łatwą integrację zarówno starszych, jak i nowych kontrolerów w rozwiązaniach IoT cloud, takich jak Microsoft Azure czy IBM Bluemix. Nowoczesny interfejs użytkownika wraz z inteligentnym, zorientowanym praktycznie zestawem parametrów domyślnych oraz z intuicyjną funkcją pomocy oferują inżynierom systemowym i użytkownikom końcowym szybkie, proste i przyszłościowe podejście do wdrażania rozwiązań z zakresu integracji danych w oparciu o datafeed OPC Suite.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://industrial.softing.com/en/products/software/opc-suite-servers-middleware.html