Nowy sterownik uniwersalny z serii CP2E

779

Programowalny mikrosterownik PLC umożliwia gromadzenie danych i komunikację między maszynami. Rozszerzony zakres temperatur zwiększa niezawodność w zastosowaniach specjalistycznych.

Nasz nowy uniwersalny sterownik z serii CP2E łączy porty wejścia/wyjścia, komunikację i sterowanie osiami potrzebne do sterowania maszyną, zapewniając zaawansowaną kontrolę i łączność internetu rzeczy w przypadku kompaktowych maszyn.

Wydajność połączonych maszyn można zwizualizować za pomocą prostego programowania, co pomaga zwiększyć produktywność i poprawić jakość w produkcji oraz w innych branżach. Firmy korzystające z kompaktowych maszyn muszą również wykorzystywać dane produkcyjne, wizualizować wydajność maszyn oraz zapobiegać nagłym awariom i przestojom w pracy.

Seria CP2E to ekonomiczny sposób na wdrożenie internetu rzeczy do kompaktowych maszyn. Gromadzi ona dane dotyczące wydajności maszyny i udostępnia niezbędne informacje sieci hosta. Wstępnie zdefiniowane dane programu w formie bloku funkcyjnego ograniczają pracę związaną z tworzeniem programu i poprawiają jakość poprzez standaryzację. Dzięki temu praktycznie każdy może konfigurować maszyny, które przeprowadzają złożoną kontrolę, skracając czas potrzebny na programowanie, testowanie, debugowanie i konserwację. Ponadto rozszerzony zakres temperatur roboczych zapewnia niezawodne działanie w maszynach w przypadku branż nieprodukcyjnych, w których rośnie zapotrzebowanie na sterowniki.

Model CP2E jest w pełni kompatybilny wstecznie z obecnymi rozwiązaniami firmy Omron, takimi jak seria CP1.

CP2E-E30DT-A

Główne cechy i funkcje

1. Lepsza łączność dla urządzeń Ethernet i szeregowych

  • 2 porty Ethernet z funkcją przełączania Ethernet: łączność między hostem i interfejsem HMI
  • Nawet 3 porty szeregowe dzięki montażowi karty opcjonalnej: otwarta łączność z urządzeniami szeregowymi

2. Mniej wysiłku wkładanego w tworzenie złożonych maszyn

  • Bloki funkcyjne OMRON do pozycjonowania i sterowania
  • Uproszczone pozycjonowanie: funkcja pozycjonowania w 4 osiach z interpolacją liniową
  • Pozycjonowanie na oznaczeniu przy użyciu jednej instrukcji
  • Sterowanie PID z blokiem funkcyjnym automatycznego dostrajania zapewniający stabilną kontrolę temperatury

3. Zamontuj i zapomnij: niezawodne rozwiązanie do wszystkich warunków środowiskowych

  • Rozszerzony zakres temperatury roboczej zwiększa niezawodność w zastosowaniach specjalistycznych
  • Niewymagające zasilania akumulatorowego działanie zmniejsza koszty konserwacji
  • Wskaźniki LED zacisku wejściowego/wyjściowego umożliwiają szybkie rozwiązywanie problemów
  • Automatyczne wykrywanie i odzyskiwanie danych po wystąpieniu błędu bitowego zwiększa wydajność komputera, zapobiegając zatrzymaniu procesora

Dodając funkcjonalność internetu rzeczy do szerokiej gamy produktów, firma OMRON przyspiesza tworzenie inteligentnego zakładu produkcyjnego, co jest kluczem do realizacji koncepcji „innovative-Automation” firmy Omron wraz z jej klientami oraz osiągnięcia znacznych ulepszeń wydajności.

Źrodło: Omron