Wydajne wykrywanie konturów przy użyciu tylko jednego czujnika LiDAR dzięki niezawodnej korekcji cieni

584

System czujników Contour2D do monitorowania wykorzystania przenośnika taśmowego. System czujników Contour2D umożliwia wykrywanie stopnia wykorzystania taśmy przenośnika. Jest jedynym systemem na rynku, który wymaga do tego tylko jednego czujnika LiDAR. Unikalna charakterystyka działania czujnika R2000 LiDAR wraz z inteligentnym algorytmem, zapewniają niezawodną korekcję cieni. Dodatkowe atuty to minimalny wysiłek instalacyjny, mały koszt oraz szybkie i łatwe, trzyetapowe uruchomienie systemu.

Dzięki inteligentnym algorytmom potrzebny jest tylko jeden czujnik 2D LiDAR, aby niezawodnie wykryć zajętość przenośnika taśmowego.

Aby jak najefektywniej i równomiernie rozłożyć paczki na taśmie transportowej do kolejnej stacji, niezbędne jest niezawodnie wykrywanie aktualnego stopnia wykorzystania przenośnika. Contour2D jest najbardziej wydajnym rozwiązaniem na rynku, składającym się z pojedynczego czujnika LiDAR, zamontowanego centralnie nad przenośnikiem taśmowym. Jego centralne położenie sprawia, że wykrywa on cienie opakowań na taśmie przenośnika, które w normalnych warunkach zniekształciłyby wyniki pomiarów. Duża rozdzielczość kątowa R2000 LiDAR w połączeniu z inteligentnym algorytmem, umożliwia korektę tych cieni. Jednostka MSEU (Multi Scan Evaluation Unit) nadzoruje uruchomienie algorytmu i dalsze przetwarzanie surowych danych z czujnika.

Ponieważ do zainstalowania są tylko dwa komponenty (czujnik i MSEU), Contour2D wyróżnia się minimalnym wysiłkiem instalacyjnym i bardzo małymi kosztami sprzętu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów, nie wymaga czasochłonnej konfiguracji w celu wzajemnego dopasowania kilku czujników. A ponieważ tylko jeden czujnik jest zamontowany centralnie nad taśmą przenośnika, instalacja nie wymaga przeprowadzania większych regulacji. Dzięki temu można łatwo rozbudować nawet istniejące instalacje.

Minimalny nakład pracy przy instalacji tylko dwóch elementów, bez konieczności wprowadzania większych zmian w systemie – również w przypadku modernizacji.

Źródło:PEPPERL + FUCHS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj