Wizja nie ma więcej ograniczeń – DOSS VISUAL SOLUTION

603

Firma DOSS Visual Solution jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji systemów do kontroli jakości formowanych części nieustannie starająca się wspierać swoich klientów zawsze nowymi i wydajnymi rozwiązaniami. W celu poprawy jakości i wydajności ustawień maszyny, aby ułatwić zmianę partii i czynności utrzymania ruchu, firma DOSS Visual Solution opracowała kilka nowych funkcji, które sprawiają, że systemy optycznej kontroli jakości są jeszcze bardziej wydajne, między innymi MULTISHOT i DEEPLEARNING.

Technologia MULTISHOT, dostępna w maszynach nowej generacji urządzeń DOSS Visual Solution, umożliwia akwizycję obrazu tej samej części z bardzo dużą prędkością w różnych warunkach oświetleniowych, przy użyciu tej samej jednostki optycznej. Skutkuje to prostym zarządzaniem maszyną, bez konieczności szukania idealnego oświetlenia w celu wykrycia większości wad.

Tradycyjne systemy wizyjne opierają się zasadniczo na możliwościach oprogramowania do identyfikacji zmian kolorów w określonym obszarze detalu. Zazwyczaj istnieje szereg różnych rodzajów defektów do zidentyfikowania i każdy z nich potrzebuje odpowiedniego światła, aby stworzyć kontrast i podkreślić defekt względem powierzchni. Wraz z naszym doświadczeniem najlepsze wyniki uzyskuje się dzięki zastosowaniu dedykowanego światła, które może łączyć światła pochodzące z różnych kierunków i z odpowiednią intensywnością.

Technologia MULTISHOT opracowana przez firmę DOSS Visual Solution opiera się na prawnie zastrzeżonym systemie składającym się z płytki elektronicznej dLight®, zarządzającej 4 niezależnymi oświetlaczami LED zdolnymi do kierowania światła z dużą intensywnością. Funkcje sprzętowe pozwalają uzyskać, za pomocą jednej kamery, wyniki, które wcześniej były możliwe tylko dla kilku kamer.

„To jest fantastyczne! To tak, jakbyśmy mieli wielu kamer w jednym urządzeniu!” – tak mówią operatorzy, którzy doświadczają potencjału tej nowej technologii.

Jeśli lubicie lub po prostu korzystacie z systemów kontroli wizualnej, prawdopodobnie słyszeliście o DEEP LEARNING lub głębokim uczeniu się jako dyscyplinie, która w najbliższej przyszłości zmieni rynek.

DEEP LEARNING jest specyficzną technologią sztucznej inteligencji, a dokładniej podgrupą tego, co definiuje się jako uczenie maszynowe (Machine learning).

Główną cechą DEEP LEARNING się jest zdolność do symulacji zachowań człowieka za pomocą sztucznych sieci neuronowych. Dzięki tej funkcji algorytmy „głębokiego uczenia” są w stanie „uczyć się na podstawie przykładu” i oferować, w niektórych przypadkach, wyniki trudno osiągalne na innych urządzeniach. Podobnie jak w przypadku ludzi, urządzenia te muszą być również szkolone poprzez precyzyjny proces, przynajmniej podczas pierwszej fazy.

Zaczynając od ogromnego doświadczenia z tradycyjnymi algorytmami wizyjnymi, dział badania i rozwoju DOSS Visual Solution opracował nowe algorytmy oparte na technologii DEEP LEARNING. Zalety takiego wdrożenia są łatwe do zrozumienia:

  • Proste i powtarzalne ustawienia parametrów, ważne dla różnych rozmiarów i kolorów.
  • Znaczne skrócenie czasu konfiguracji maszyny, nawet w przypadku niewykwalifikowanego operatora.
  • Stała poprawa wydajności widzenia
  • Lepsza klasyfikacja wady do celów statystycznych

DOSS Visual Solution integruje tradycyjne podejście z nowymi technologiami, oferując, w poszczególnych przypadkach, ich kompetencje do oceny najlepszego wyboru. Niezawodność i wsparcie to słowa kluczowe w podejściu firmy DOSS Visual Solution do klienta…

Więcej informacji: www.doss.it