Ultradźwiękowy system bezpieczeństwa USi-safety do kategorii 3 PL d

511

Wszędzie tam, gdzie występują interakcje między użytkownikiem i maszyną, wymagany jest niezawodny system ochrony dostępu. System USi-safety zapewnia ochronę opartą na dużej niezawodności czujników ultradźwiękowych. Oddzielenie komponentu czujnika od interfejsu sterującego pozwoliło tu na znaczne zmniejszenie rozmiarów obudowy. Moduły można łatwo zamontować nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach.

Poza ochroną dostępu w obszarach bezpieczeństwa, system USi-safety zapewnia dużą elastyczność, pozwalającą na zastosowania w urządzeniach autonomicznych, takich jak roboty i autonomiczne systemy transportowe. Jest jedynym systemem ultradźwiękowym z atestem bezpieczeństwa, zgodnym z wymogami normy EN ISO 13849 Cat. 3 PL d.

System USi-safety można elastycznie integrować w pojazdach AGV

Przetworniki ultradźwiękowe systemu USi-safety charakteryzują się stopniem ochrony IP69K, dzięki czemu nadają się do pracy na zewnątrz pomieszczeń i są odporne na czyszczenie ciśnieniowe. Ich wiązka akustyczna ma eliptyczny przekrój, co zapewnia duży zasięg pracy. Architektura systemu bezpieczeństwa opiera się na dwukanałowym obwodzie elektronicznym z wyjściami fail-safe oraz dwóch monitorujących się nawzajem mikrokontrolerach. Do jednego interfejsu sterującego można jednocześnie podłączyć dwa czujniki.

System USi-safety oferuje dwa niezależne kanały, z których każdy jest zgodny z wymogami normy ISO 13849 Cat. 3 PL d

Źródło: PEPPERL+ FUCHS