Prostsza automatyzacja fabryk – z sondą radarową VEGAPULS 42

119

Dzięki VEGAPULS 42 firma VEGA wnosi swoje bogate doświadczenie w dziedzinie technologii pomiarów radarowych do obszaru automatyzacji. Nowy czujnik poziomu, wyposażony w IO-Link i uniwersalne adaptery higieniczne, to odpowiedź na potrzeby branży: rozwiązywanie złożonych zadań pomiarowych w szybszy, prostszy i tańszy sposób.

VEGA wprowadziła na rynek nową sondę radarową dedykowaną do wysoce zautomatyzowanych procesów, w których występują szybkie zmiany poziomu i surowe wymagania w zakresie higieny. Sonda VEGAPULS 42 pozwoliła uzupełnić portfolio czujników z IO-Link w ofercie VEGA – obecnie obejmuje ono cały zakres rozwiązań do pomiaru poziomu napełnienia, poziomu granicznego oraz ciśnienia.

Pomiar radarowy zredukowany do najważniejszych funkcji

Ponieważ w środowisku przemysłowym różne techniki automatyzacji przenikają się nawzajem, VEGA oferuje rozwiązania z IO-Link również do zastosowań, które wykraczają poza granice pierwotnych procesów. „Nasi klienci mogą być pewni, że niezależnie od aplikacji są w dobrych rękach”, wyjaśnia Marvin Moser, product manager VEGA. „Wymaga to najwyższej staranności. Projektując sondę zintegrowaliśmy wszystkie kluczowe funkcje z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Jednocześnie konsekwentnie pilnowaliśmy, aby nie „przeładować” funkcjonalności sondy. W rezultacie udało się wyeliminować to, co czyniłoby z niej niepotrzebnie drogi i skomplikowany technicznie produkt.”

Im prościej, tym lepiej

Sonda VEGAPULS 42 jest dedykowana do średnich odległości pomiaru do 15 m oraz temperatur nie wyższych niż 150°C. Jej wyposażenie pozwala na pomiar poziomu w cyklach produkcyjnych, procesach dozowania lub procesach końcowych w systemach przenośników lub na liniach rozlewniczych. Czujnik zapewnia niezawodny przebieg procesów wszędzie tam, gdzie poziom napełnienia szybko się zmienia i wymaga ciągłego monitorowania. Krótko mówiąc, funkcje VEGAPULS 42 zostały ograniczone do tego, co niezbędne. Czujnik jest skrojony na miarę standardowych aplikacji, w których więcej funkcjonalności tylko komplikowałoby pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj