OMRON wprowadza na rynek urządzenie K7TM przeznaczone do monitorowania i serwisu predykcyjnego elementów grzejnych

405

Nowe urządzenie firmy OMRON przeznaczone jest dla sprzętu grzejnego wykorzystywanego w branży motoryzacyjnej i segmencie produktów szybkozbywalnych (FMCG). K7TM pozwala na wizualizację tendencji do pogarszania się stanu sprzętów, umożliwiając serwis predykcyjny i przyczyniając się do dążeń na rzecz budowania społeczeństwa wolnego od węgla. 

W zakładach produkcyjnych nagłe awarie sprzętu prowadzą do nieplanowanych przestojów i mogą mieć duży wpływ na wydajność całego zakładu. Urządzenia do monitorowania stanu firmy OMRON łączą w sobie zaawansowaną technologię detekcji z algorytmami do wykrywania nieprawidłowych warunków pracy. K7TM można z łatwością podłączyć do istniejących już konfiguracji sprzętowych.

Nowe urządzenie firmy OMRON automatycznie mierzy odpowiednią wartość rezystancji*¹ sprzętu grzejnego podczas pracy i wizualizuje tendencję do pogarszania się stanu sprzętu. Dzięki gromadzeniu danych dotyczących tempa zmian wartości rezystancji dla każdego elementu grzejnego można z wyprzedzeniem zaplanować czynności serwisowe w zależności od stanu nagrzewnicy. Minimalizuje to liczbę przestojów w produkcji związanych z regularną konserwacją elementów grzejnych. Zmniejszenie zużycia energii cieplnej wymaganej podczas ponownego uruchomienia pomaga również zminimalizować utratę energii z nagrzewnic.

Dzięki zdolności urządzenia K7TM do stałego pomiaru energii elektrycznej pobieranej przez każdy element grzejny w połączeniu z danymi dotyczącymi temperatury można wykryć nawet najmniejsze oznaki nieprawidłowych warunków pracy sprzętu w zakładzie. Przyczynia się to do utrzymania optymalnych warunków w celu zapewnienia jakości produktu. Nagłe awarie nagrzewnic można wyeliminować, jednocześnie zmniejszając zużycie energii podczas produkcji, co przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.

Główne cechy i zalety serii K7TM: 

  • łatwamodernizacjaistniejącychurządzeń,
  • automatyczny pomiar rezystancji elementu grzejnego podczas pracy sprzętu w celu określenia tendencji do pogarszania się stanu nagrzewnicy,
  • zmniejszona zależność od doświadczonego personelu serwisowego,
  • możliwość zdalnego gromadzenia danych pomiarowych za pomocą połączeń, sieciowych,
  • większy wpływ na utrzymanie jakości i redukcję zużycia energii.

*¹ Wartość rezystancji: jeśli element grzejny jest w użyciu przez dłuższy czas, proces utleniania zaczyna przyspieszać, a przewód grzałki staje się cieńszy, co powoduje odłączenie grzałki. W wyniku tego wzrasta rezystancja nagrzewnicy. Odłączenie nagrzewnicy ma ogromny wpływ na wydajność sprzętu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://industrial.omron.eu/en/products/k7tm-a2

Źródło: OMRON

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj