Nowe czujniki sterowania procesami IoT — czujnik przepływu E8FC i ciśnienia E8PC

879

Nowe czujniki przepływu E8FC i ciśnienia E8PC stanowią nową generację innowacyjnych rozwiązań do sterowania procesami przemysłowymi, w których wykorzystuje się różne ciecze i gazy.

Unikalna technologia polega na podwójnym monitorowaniu głównych parametrów przepływu lub ciśnienia. Jednocześnie pozwala ona na regulację temperatury, przewidywanie nieprawidłowości w procesie dzięki wykorzystaniu jasnych, kolorowych sygnałów wzrokowych, a także niezawodny odczyt dokładnych parametrów na wyraźnym, czarno-białym wyświetlaczu organicznym.

e8pc e8fc newsarticle 1 fcard en prod

Jednocześnie, dzięki wysokiej prędkości działania systemu IO-Link w standardzie COM3, czujniki te mogą przekazywać informacje o stanie monitorowanego systemu, a także identyfikować dane i parametry autodiagnostyki.

Czujniki E8FC/E8PC do sterowania ciśnieniem i przepływem wykorzystują naszą „koncepcję integracji pionowej”, która umożliwia przesyłanie danych dotyczących monitorowanego procesu z najniższego poziomu schematu sterowania automatycznego oraz przesyłanie parametrów ustawień z najwyższego poziomu w dół, do każdego czujnika.

e8pc e8fc newsarticle 2 fcard en prod

Nowe czujniki E8FC można stosować w branży motoryzacyjnej, aby zapobiec nagłym przestojom i awariom wtryskarek i spawarek z powodu nieprawidłowości w płynach chłodzących. Ponadto, dzięki możliwości dokładnego monitorowania ciśnienia hydraulicznego, nowego czujnika E8PC można używać w celu zapobiegania awariom prasy i błędom przetwarzania w różnych typach pras lub zaawansowanych centrach obróbkowych, takich jak CNC czy inne.

Technologia ta jest odpowiednia dla przemysłu motoryzacyjnego, lecz można ją wykorzystywać również w wielu innych branżach, w których duże znaczenie ma nie tylko wykrywanie poszczególnych błędów lub nieprawidłowości powodujących ogromne szkody w całym procesie produkcji, ale także błędów i nieprawidłowości finalnego produktu. Nowe czujniki E8FC/E8PC są efektywnym rozwiązaniem umożliwiającym przewidywanie i wczesne sygnalizowanie tych problemów.

Źródło: www.omron.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj