Nowa generacja czujników radarowych 80 GHz zaprojektowanych z myślą o wymaganiach klientów

234

Zwiększone bezpieczeństwo, łatwość użycia i wydajność to cechy nowych czujników radarowych. Endress+Hauser wprowadza na rynek nową gamę czujników radarowych Micropilot 80 GHz. Nowe urządzenia sprawdzą się w przypadku dużych wyzwań projektowych, takich jak trudno dostępne punkty pomiarowe, środowisko o dużym zapyleniu lub w przypadku wysokich temperatur procesu.

Wbudowane kreatory, obsługiwane z poziomu aplikacji SmartBlue, ułatwią korzystanie z czujników. Oprócz sprawdzonych cyfrowych protokołów komunikacyjnych, takich jak HART czy Profibus, czujniki nowej generacji korzystają również z innowacyjnych technologii komunikacyjnych, takich jak Ethernet-APL. Wyjątkowa wydajność pomiarowa nowego układu mikroprocesorowego, w połączeniu z funkcją Heartbeat Technology, pomaga zwiększyć produktywność. Nowe radary z serii Micropilot oferują rozwiązania, które sprawiają, że nadzór nad procesami produkcyjnymi stał się łatwiejszy, a same procesy bardziej wydajne i bezpieczne.

Łatwość obsługi pod każdym względem

Radarowe czujniki poziomu nowej generacji 80 GHz sprawdzą się w praktycznie każdej aplikacji. Dzięki kompaktowej konstrukcji czujnik może być stosowany nawet w przypadku ograniczonych przestrzeni montażowych. Dostępne są również wersje odpowiednie do użytku w trudnych warunkach procesowych, takich jak obecność mediów agresywnych chemicznie lub w wysokich temperaturach. Uruchomienie i obsługa urządzeń z serii Micropilot są proste i intuicyjne. Użytkownik może skorzystać z intuicyjnych kreatorów, dzięki czemu unika błędów i nie musi odbywać specjalistycznych szkoleń. Konfiguracja parametrów i późniejsze testy sprawdzające są również prowadzone za pomocą aplikacji. Dzięki interfejsowi Bluetooth® urządzeniami można wygodnie sterować zdalnie. W połączeniu z funkcją diagnostyki predykcyjnej Heartbeat Technology procesy można monitorować w sposób ciągły, a weryfikację przeprowadza się w czasie krótszym niż trzy minuty bez konieczności wstrzymywania procesu. Ponadto czujniki korzystają z różnych opcji komunikacji cyfrowej, takich jak protokoły Ethernet-APL, Profibus PA i HART. Nowe opcje w zakresie komunikacji wraz z odświeżonym interfejsem użytkownika i kreatorami ułatwiają obsługę urządzenia pod każdym względem. Dzięki pamięci HistoROM, przechowującej dane konfiguracyjne urządzenia, parametry punktu pomiarowego są przesyłane podczas wymiany elektroniki do nowego czujnika. Naprawa urządzenia przebiega więc szybko i sprawnie.

Maksymalne bezpieczeństwo personelu, zakładów i procesów

Błędy systematyczne, niezamierzone błędy podczas użytkowania i anomalie procesowe stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa zakładu. Nowa rodzina czujników radarowych Micropilot spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Zostały one opracowane zgodnie z normą PN-EN 61508 oraz z wykorzystaniem wieloletniego doświadczenia Endress+Hauser w zakresie SIL. Dlatego urządzenia te mogą być stosowane w instalacjach SIL2 lub SIL3. Ponadto przyjazne kreatory, prowadzące użytkownika krok po kroku przez uruchomienie, konfigurację parametrów czy testy, zapobiegają powstawaniu błędów systematycznych i zwiększają bezpieczeństwo instalacji. Innowacyjna opcja komunikacji – protokół Ethernet-APL – daje możliwość monitorowania i obsługi urządzenia za pośrednictwem zintegrowanego serwera WWW. Nowy kolorowy wyświetlacz zapewnia rozpoznawanie stanu urządzenia na pierwszy rzut oka przez zmianę koloru z zielonego na czerwony w przypadku błędu. Podnosi to bezpieczeństwo instalacji i daje możliwość prowadzenia szybkiego przeglądu stanu urządzeń.

Inną funkcją zaprojektowaną w celu wyeliminowania błędów systematycznych jest automatycznie generowana suma kontrolna (CRC), obliczana na podstawie wszystkich parametrów związanych z bezpieczeństwem i odnotowywana w raporcie z testu. Na jej podstawie można zidentyfikować zmiany w poszczególnych parametrach. Dzięki temu wystarczy „rzut oka”, by stwierdzić, czy parametr został zmieniony, a tym samym znacznie przyspieszyć inspekcję.

Zwiększona wydajność i wyjątkowa dokładność pomiaru

Seria czujników Micropilot 80 GHz oferuje nie tylko najwyższy poziom bezpieczeństwa i wyjątkową dokładność pomiarów, lecz także zwiększa wydajność procesów przemysłowych. Heartbeat Technology, opracowana przez Endress+Hauser, zapewnia wyższą skuteczność pomiarową oraz daje możliwość zwiększenia wydajności. Dostarczane dane diagnostyczne i monitorujące są niezawodne, a dzięki ciągłemu monitoringowi zmian takich, jak powstawanie piany czy gromadzenie osadu, możliwe jest wdrożenie prawdziwej konserwacji predykcyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj