Nieograniczona automatyzacja dzięki nowej platformie PLCnext Control

867

Sterownik AXC F 2152 to pierwszy sterownik firmy Phoenix Contact, bazujący na technologii otwartej platformy programistycznej PLCnext Control. Kontroler łączy w sobie solidność i bezpieczeństwo klasycznego sterownika PLC z otwartością i elastycznością świata inteligentnych urządzeń.

Dzięki technologii PLCnext, Phoenix Contact odpowiada na wyzwania świata IoT i upraszcza istniejące rozwiązania sterowników. Projekty automatyzacji można teraz wdrażać bez ograniczeń „dedykowanych” systemów i programów.

Jako ulepszenie klasycznego programowania PLC zgodnego z IEC 61131, technologia PLCnext umożliwia programowanie sterowników za pomocą języka wysokiego poziomu, zapewniając w ten sposób typową dla PLC wydajność w czasie rzeczywistym i spójność danych dla języków wysokiego poziomu i kodu opartego na modelach. Wielu programistów może teraz pracować niezależnie w różnych językach programowania i przy użyciu preferowanych przez siebie narzędzi programistycznych. Rezultatem jest znacznie szybsze tworzenie aplikacji. Dodatkowo oprogramowanie i aplikacje typu open source można również elastycznie włączać do systemu.

Nowy kontroler jest dostosowywany i otwarty na zastosowania technologii przyszłości. Rozszerzona łączność zapewniona przez otwarte interfejsy i bezpośrednie połączenie w chmurze zapewnia większą swobodę działania. Oprócz otwartej konstrukcji, wysokowydajnego sterownika PLC oraz dużej pamięci w małej obudowie sprawiają, że jest to doskonały kierunek rozwoju. Rozwiązanie to pozwala spojrzeć inaczej na automatyzację, ponieważ ograniczenia znikają i pojawiają się nowe, szersze możliwości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z zastosowania pierwszej, otwartej platformy oraz dedykowanego do niej sterownika, zapraszamy do kontaktu z nami. Każdy zainteresowany zostanie zaproszony do wypróbowania platformy PLCnext i wzięcia udziału w otwartej rozmowie na temat dzisiejszych wymagań w obszarach takich jak integracja, łączność i wydajność systemów automatyki.

Źródło: Phoenix Contact

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj