Micropilot FWR30 – mobilny pomiar napełnienia zbiorników,gotowy na Przemysł 4.0

626

Pierwsza bezprzewodowa,zasilana bateryjnie radarowa sonda poziomu jest już dostępna w sprzedaży. Zyskaj wiedzę o aktualnej lokalizacji oraz napełnieniu cieczą każdego paletopojemnika, mauzera lub kontenera magazynowego. Dane są wysyłane do chmury.

Zarządzanie i monitoring poziomu cieczy odgrywa ważną rolę w wielu branżach przemysłu. Nawozy płynne, środki chemiczne lub czyszczące dla przemysłu spożywczego, a także środki upłynniające do produkcji betonu to tylko kilka przykładów. Nawozy płynne, środki chemiczne lub czyszczące dla przemysłu spożywczego, a także środki upłynniające do produkcji betonu to tylko kilka przykładów. Zwykle do ich przechowywania wykorzystuje się paletopojemniki i mauzery. Aby zapewnić ciągłość produkcji oraz zapobiec przestojom, ciecze te muszą być zawsze dostępne w wystarczających ilościach.Wraz ze wzrostem liczby zbiorników pojawia się wyzwanie skutecznego kontrolowania ich lokalizacji i poziomu napełnienia. Fakt, że często znajdują się one w odległych miejscach i są rozproszone geograficznie, nie ułatwia tego zadania. W ponad 80% wszystkich zakładów pomiar poziomu odbywa się ręcznie. Bardzo często dochodzi do tego, że braki w zapasach odkrywane są dopiero w momencie, gdy zbiornik jest już pusty, a proces produkcyjny zostaje zatrzymany. Micropilot FWR30 rozwiązuje ten problem.

Optymalne zarządzanie zawartością zbiorników magazynowych


Aby sprostać tym wyzwaniom, Endress+Hauser opracował innowacyjną sondę poziomu, komunikującą się z chmurą. To rozwiązanie znacznie upraszcza zarządzanie zapasami w aplikacjach stacjonarnych i mobilnych. Podobnie jak w przypadku konwencjonalnych urządzeń, pomiar opiera się na czasie przelotu mikrofal o częstotliwości 80 GHz. Są one emitowane przez antenę i odbijane od powierzchni przechowywanego medium. Czas przelotu odbitego impulsu radarowego jest wprost proporcjonalny do odległości. Przy znanej geometrii zbiornika można łatwo obliczyć poziom płynu. Jednak nowy Micropilot FWR30 potrafi znacznie więcej.Jako pierwszy na świecie bezprzewodowy czujnik radarowy IIoT, łączy w sobie wysokiej klasy technologię i przyjazne dla użytkownika usługi w jednym, ekonomicznym urządzeniu. Dostęp do danych pomiarowych można uzyskać w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie. Komunikacja jest możliwa dzięki zintegrowanej łączności bezprzewodowej GSM/LTE.

Szybki montaż i uruchomienie


Instalacja radaru jest łatwa i może być wykonana w czasie krótszym niż trzy minuty. Dzięki zasilaniu bateryjnemu urządzenie może pracować w dowolnym miejscu nawet przez 10 lat. Oprócz ciągłego pomiaru poziomu użytkownik może również monitorować lokalizację. Pierwszy, działający w chmurze, czujnik radarowy dostarcza dokładne dane tam, gdzie wcześniej możliwe były tylko szacunki. Pomaga optymalizować procesy logistyczne oraz magazynowe, a także zaoszczędzić cenny czas.

Parametry techniczne

Zakres pomiarowy sondy Micropilot FWR30 to 15 metrów, a zakres temperatur przechowywanej cieczy wynosi od -20°C do +60°C. Ze względu na bezkontaktową metodę pomiaru radar może być stosowany tam, gdzie zawodzą inne metody pomiarowe ze względu na korozję, właściwości ścierne medium, wysoką lepkość lub toksyczność.

Optymalne rozwiązania chmurowe

W zależności od indywidualnych wymagań, użytkownicy mogą wybierać jedną z trzech usług. W każdym przypadku dostęp do sondy poziomu Micropilot można uzyskać za pomocą komputera, tabletu lub smartfonu. Aplikacje Endress+Hauser spełniają wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych. Użytkownik może wybrać podstawową usługę monitoringu napełnienia zbiorników Netilion Value, bardziej zaawansowaną Netilion Inventory, która pozwala również na realizację zadań z zakresu logistyki oraz posiada moduły do prognozowania i zlecania dostaw.

FWR30SupplyCare Hosting to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania stanami magazynowymi surowców, półproduktów oraz wyrobów gotowych w zbiornikach, które pomaga obniżyć koszty i zwiększyć wydajność. Ponadto optymalizuje łańcuch dostaw– dzięki indywidualnym rozwiązaniom informatycznym do zarządzania zapasami oraz integracji z procesami w przedsiębiorstwie i systemami ERP.

Więcej informacji na: https://eh.digital/2DBTgpV