Jak rozwiązać nowoczesną kontrolę dostępu na tereny przemysłowe?

900

Często spotykamy firmy, gdzie nie możemy wjechać lub wejść bez papierowej przepustki.

Ręczne wystawianie przepustek jest bardzo czasochłonne i irytujące dla gości. Ich wizerunek cierpi z powodu zatorów na portierni. Identyfikacja pracowników własnych, podwykonawców, gości czy pojazdów za pomocą kart RFID sprawia, że przepływ osób i pojazdów jest szybki i automatyczny. Kurierzy i dostawcy przestają się skarżyć się na uciążliwe procedury stosowane przez ochronę, a firmy są pozytywnie postrzegane przez klientów i odwiedzających gości.

Przestrzeń na parkingach i placach manewrowych coraz cenniejsza

Brak miejsc parkingowych na obszarach zakładów przemysłowych, stanowi duży problem. Zastosowanie technologii RFID do kontroli wjazdu i ograniczaniu go tylko do pojazdów uprawnionych częściowo go rozwiązuje. Eliminuje możliwość wjazdu pojazdu nie posiadającego ważnej przepustki uprawniającej do przebywania w określonym obszarze parkowania. System ten sprawdza się najlepiej wszędzie tam, gdzie potrzebna jest bezobsługowa kontrola wjazdu. Każdy uprawniony do parkowania pojazd wyposaża się w etykietę RFID przyklejoną na szybę. Etykiety są znacznie tańsze od pilotów radiowych i nie wymagają uciążliwej, cyklicznej wymiany baterii. Rozpoznawane z odległości kilku metrów uruchamiają unoszenie się szlabanu.

Elektroniczne przepustka ściśle kontroluje dostęp do pomieszczeń

Przepustki RFID mają wielką zaletę łatwości nadawania i odbierania uprawnień dostępu. Nawet w przypadku nie rozliczania się przez pracownika z przepustki, może zostać ona zdalnie zablokowana. System można tak skonfigurować, aby wpuszczał tylko do określonej strefy, lub tylko w wyznaczonych godzinach. Dedykowane stanowiska pracy umożliwiają błyskawiczne sprawdzenie ilości obecnych na terenie nadzorowanym pracowników, gości i pojazdów. “Zastosowanie technologii RFID bardzo przyspieszyło obsługę pracowników, wyeliminowało wystawianie i drukowanie dokumentów papierowych”. – Prezes Zarządu Marian Worobiec, Park Przemysłowy Blachownia, który wdrożył u siebie z sukcesem nowoczesny system zarządzający wjazdem, drogami i placami wewnętrznymi.

Elektroniczna ewidencja osób i pojazdów

Analiza ruchu pojazdów pozwala na podgląd wykorzystania dróg wewnętrznych. Łatwe wyszukiwanie danych zarchiwizowanych, sumowanie ilości wjazdów, czasu przebywania umożliwiają łatwą prawidłowe zarządzanie i sporządzanie kosztorysu dla użytkowników. Porównywanie wykorzystania bram wjazdowych i przejść, jest podstawą do optymalizacji przepustowości i prowadzi do eliminowania zatorów.

Źródło; PWSK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj