Innowacyjne rozwiązania systemowe do automatyzacji procesów

716

Znalezienie rozwiązań złożonych problemów wymaga sporej wiedzy, zwłaszcza, gdy dotyczy to obszarów zagrożonych wybuchem. Niezależnie od tego, czy używasz czujników do zastosowań przemysłowych, czy też wysoce elastycznych obudów do ochrony przeciwwybuchowej – tylko dostawcy z wymaganą znajomością danego obszaru tematycznego mogą zaoferować idealne rozwiązanie. Wieloletnie doświadczenie Pepperl+Fuchs w zakresie automatyzacji fabryk i procesów pozwala firmie dostosować się do wymagań klientów i wprowadzać odpowiednie produkty na rynek.

Wykorzystanie czujników przemysłowych w strefach zagrożonych wybuchem

Rosnący poziom automatyzacji przy kontroli procesów przemysłowych zwiększa zapotrzebowanie na czujniki – a obszary niebezpieczne nie są wyjątkiem. Firma Pepperl+Fuchs oferuje coraz szerszą gamę rozwiązań dostosowanych do indywidualnych wymogów klientów, przystosowanych do pracy w strefach 1 i 21 w szerokim zakresie aplikacji. Począwszy od monitorowania magazynów i pomieszczeń, a skończywszy na obszarach ochrony osobistej i środowiskowej, dokonuje się ogromny postęp w dziedzinie ochrony przeciwwybuchowej. Czujniki z oferty Pepperl+Fuchs są produkowane w obudowach mogących pracować w szerokim zakresie ciśnień, pozwalając na zwiększanie automatyzacji również w trudnych warunkach pracy. Na przykład, najnowszy projekt pilotażowy polega na użyciu skanera fotoelektrycznego R2000 w Strefie 1 do bezpiecznego napełniania cystern substancjami chemicznymi.

Czujnik RFID w obudowie Ex d

Elastyczne obudowy serii GRP do specyficznych wymagań aplikacji

Obudowy serii GRP doskonale odpowiadają potrzebom instalacji elektrycznych w zakładach przetwórczych. Zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej elastyczności w szerokim zakresie zastosowań. Wiele drobnych szczegółów ułatwia tu planowanie pod konkretne wymagania klientów. Specjalna matryca montażowa eliminuje konieczność stosowania dodatkowej podstawy, pozwalając na łatwe i szybkie rozplanowanie i zamontowanie terminali i elementów przełączających. Oznacza to również, że dowolne szyny montażowe DIN można zamontować za pomocą śrub samogwintujących. Innowacyjny system dystansowy pozwala instalować komponenty w obudowie na różnych poziomach. Dzięki różnym dostępnym rozmiarom i głębokościom, obudowy tej serii, wyposażone w uszczelki silikonowe zapewniające stopień ochrony IP66, oferują praktycznie nieograniczoną elastyczność. Mogą być one stosowane w środowiskach o temperaturze od -60°C w strefach zagrożonych wybuchem 1/21 i 2/22.

Źródło: Pepperl+Fuchs Sp. z.o.o.
Zdjęcie główne: Obudowa serii GR z zabezpieczeniem typu Ex e

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj