IFIX 6.0 PL – SCADA na światowym poziomie, teraz w polskiej wersji językowej!

764

W branży automatyki przemysłowej systemu wizualizacji i zarządzania produkcją marki GE nie trzeba nikomu przedstawiać. Oprogramowanie SCADA iFIX, już 35lat z powodzeniem wspiera produkcję w niemal 20 000 przedsiębiorstwach i zakładach  na całym świecie, w większości gałęzi przemysłu.

GE SCADA IFIX6.0 PL wpisuje się w oczekiwania, jakie stawiane są przed nowoczesnymi systemami do nadzorowania produkcji– umożliwia szybkie tworzenie otwartych i elastycznych aplikacji SCADA, nie pomijając kwestii bezpieczeństwa i odporności na cyberataki.

Rynek z niecierpliwością oczekiwał tej premiery, ponieważ od wydania poprzedniej polskojęzycznej wersji językowej (iFIX 5.8 PL) upłynęło już 5 lat. Warto dodać, że pojawiło się tylko kilka wersji językowych oprogramowania IFIX 6.0, docenić więc należy fakt, że producent – firma GE – nie zapomina o polskich użytkownikach.

Wraz z ukazaniem się najnowszej, siódmej już, polskiej wersji językowej pojawia się szereg nowych usprawnień oraz udoskonaleń znanych już funkcjonalności.

  • Wykorzystanie protokołu komunikacyjnego OPC UA (bazującego na protokołach HTTP, TCP/IP, SOAP), zapewniającego bardzo dużą skalowalność i niezależność systemu oraz komunikacje z urządzeniami i oprogramowaniem wielu producentów.
  • iFIX 6.0 PL obejmuje zintegrowane wsparcie dla standardów ISA 18.2 dla funkcji odkładania alarmów (ang.„alarm shelving”). Funkcjonalność ta pozwala na jeszcze lepsze zarządzanie alarmami i ich sprawnąpriorytetyzację, a w efekcie zwiększa wydajność operatorów i umożliwia szybszą reakcję na krytyczne zdarzenia.
  • Dłuższe nazwy i opisy zmiennych – z dotychczasowych 30 znaków, teraz iFIX oddaje ich do dyspozycji aż 256.Zwiększa to czytelność aplikacji i zapewnia lepszą obsługę długichnazw zmiennych pochodzących ze sterowników PLC.

Dodatkowo nie można pominąć takich funkcji i ulepszeń jak nowe obiekty dynamo, ochrona domenowa, funkcjonalność Global Time Control, czy przystępny klient archiwizacji Historian Essentials w cenie licencji iFIX.

Razem z klientami dostępu mobilnego (GE Webspace, GE WebHMI) iFIX tworzy kompletne i potężne narzędzie do zdalnego zarządzania i sterowania produkcją.

 

Jest co najmniej 6 powodów, dla których warto wybrać GE SCADA iFIX 6.0 PL

ü  obecny z powodzeniem na rynku już 35 lat, w 20 000 zakładach na całym świecie, w tym w ponad 900 w Polsce

ü  polska wersja językowa – zarówno systemu, jak i dokumentacji oraz polskie wsparcie u dystrybutora

ü  lepsze zarządzanie alarmami z funkcją odkładania alarmów

ü  256 znaków dla nazw i opisów zmiennych

ü  IFIX jako serwer OPC UA

ü  archiwizacja do 1000 I/O oraz aż do 10 000 I/O w buforze w cenie licencji z GE Historian Essentials!

 

Co mówią użytkownicy?

„iFIX pozwala nam na dostęp do systemu z dowolnego miejsca, czy to z domu, czy z lokalizacji w terenie. iFIX zapewnia niezawodne i czytelne informacje na żądanie, umożliwiając operatorom poświęcenie większej ilości czasu na wykorzystanie posiadanej wiedzy specjalistycznej do rozwiązania  danego problemu,  skracając czas konieczny na obsługę i nawigację systemu.

Haley Lehman, Technik Systemów Sterowania, (San Luis Obispo, USA)

Pobierz bezpłatne demo, przekonaj się, co ma do zaoferowania najnowsza, polskojęzyczna wersja iFIX 6.0!

Promocja GE Acceleration Plan

Wraz z wprowadzeniem iFIX 6.0 PL na rynek, producent wraz z dystrybutorem oprogramowania, przygotował bardzo atrakcyjną promocję dla obecnych użytkowników systemu. Do końca roku 2019 wraz z aktualizacją licencji może skorzystać z wyjątkowo ciekawej oferty na objęcie oprogramowania profesjonalnym wsparciem GE Digital Acceleration Plan, gwarantującym nie tylko dostęp do inżynierów wsparcia technicznego producenta, ale przed wszystkim – bezpłatne aktualizacje oprogramowania w trakcie trwania programu.

Zapytaj już dzisiaj przedstawiciela VIX Automation o szczegóły promocji i zyskaj więcej przy okazji aktualizacji Twojego obecnego oprogramowania HMI/SCADA.

Źródło: VIX