Seria 33C w wersji higienicznej oraz Seria 35C w wersji do gruntownego czyszczenia na mokro. Dzięki zastosowaniu diody LED Power PinPoint czujniki te wyróżniają się łatwością ustawienia oraz uruchomienia.Procesy produkcji oraz pakowania prowadzone z zachowaniem wymogów higienicznych nakładają wysokie wymagania na stosowane technologie czujników. Czujniki muszą być odporne i niezawodne, oraz posiadać dopuszczenia do bezpośredniego kontaktu z żywnością.
Dzięki dwóm nowym seriom czujników w obudowach ze stali nierdzewnej operatorzy systemów mogą działać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: Gładkie kontury obudowy bez otworów mocujących sprawiają, że seria 33C jest szczególnie odpowiednia do zastosowań w przemyśle spożywczym, napojów lub farmaceutycznym – nawet do pracy w obszarach produkcyjnych z niezapakowanymi produktami. Seria 35C została zaprojektowana z myślą o wytrzymałości. Idealnie nadaje się do stosowania przy wysokich obciążeniach mechanicznych i intensywnych procesach czyszczenia. Ponadto, czujniki serii 35C mogą być używane w przemyśle spożywczym. Są one także idealnym rozwiązaniem dla przemysłu motoryzacyjnego lub przy produkcji narzędzi.
Rozwiązania dla procesów pakowania
Czujniki z obydwu serii dostępne są jako czujniki dyfuzyjne, jednokierunkowe bariery świetlne oraz refleksyjne bariery świetlne. Serie 33C i 35C obejmują również rozwiązania specjalne, dedykowane dla procesów pakowania. Należą do nich refleksyjne bariery świetlne do wykrywania szkła i PET, czujniki z tłumieniem tła przeznaczone do wykrywania małych obiektów, dynamiczne czujniki referencyjne oraz bariery świetlne jednokierunkowe do zastosowań przy promieniowaniu przenikającym przez folie. Miniaturowe czujniki ze stali nierdzewnej z serii 53C i 55C stanowią idealne uzupełnienie dla kompaktowych czujników z serii 33C i 35C.
Szybki start dzięki technologii LED Power PinPoint
Nowe serie czujników Leuze 33C i 35C po raz pierwszy dostępne są w technologii LED Power PinPoint, umożliwiającej szczególnie szybkie oraz bezproblemowe wyrównanie i uruchomienie. Jest to możliwe dzięki jasnej, jednorodnej okrągłej plamce świetlnej. Z dużą precyzją pokazuje ona reakcje czujnika. Rozmiar, kształt oraz homogeniczność plamki świetlnej pozostają stałe w całym zakresie roboczym. Dodatkowo, jako alternatywne dla LED Power PinPoint źródła światła mogą być wykorzystywane lasery lub urządzenia wykorzystujące podczerwień.
Doskonała szczelność
W trudnych warunkach przemysłowych czujniki w obudowach z tworzywa sztucznego zazwyczaj muszą być dodatkowo chronione za pomocą specjalnych, strukturalnie złożonych obudów wykonanych ze stali nierdzewnej. Jedynie wówczas są w stanie sprostać wysokim standardom higienicznym oraz wytrzymać czyszczenie przy pomocy myjek ciśnieniowych. Nie jest to konieczne przy zastosowaniu czujników serii 33C
i 35C w wykonaniu ze stali nierdzewnej. Pozwala to na ograniczenie złożoności systemu, obniżenie nakładów na instalację, a tym samym umożliwia redukcję kosztów. Odpowiedni stopień ochrony IP67, IP68 i IP69K, a także certyfikaty ECOLAB, CleanProof+ i Diversey potwierdzają, że urządzenia działają niezawodnie również w strefach o dużej wilgotności oraz podczas intensywnych procesów czyszczenia.
Inteligentna komunikacja
Dodatkowym atutem umożliwiającym szybką i łatwą parametryzację jest wyposażenie obu serii w interfejs IO-Link. Operatorzy systemów za pośrednictwem interfejsu otrzymują między innymi dane diagnostyczne, dzięki czemu mogą odpowiednio wcześniej planować działania w ramach konserwacji predykcyjnej.
Źródło: LEUZE