70 lat Endress+Hauser w sercu automatyki i pomiarów

170

Endress+Hauser, szwajcarski potentat specjalizujący się w produkcji aparatury kontrolno-pomiarowej, rozpoczął swój jubileuszowy rok z rozmachem. W 2022 roku firma spektakularnie zwiększyła sprzedaż skonsolidowaną. Wzrost o niemal 17 proc., tj. do ponad 3,3 mld euro, wzmocnił jej pozycję na rynku dostawców aparatury i rozwiązań dla przemysłu. Pomyślne są też prognozy na 2023 rok – Endress+Hauser notuje rosnącą liczbę napływających zamówień.

W ciągu 70 lat Endress+Hauser przeobraził się z dwuosobowej lokalnej firmy w globalnego dostawcę oprzyrządowania procesowego i laboratoryjnego, a także rozwiązań i usług dla przemysłu. Przedsiębiorstwo posiada centra produkcyjne zlokalizowane we wszystkich kluczowych regionach gospodarczych, zatrudnia blisko 16 tys. osób w 120 krajach na całym świecie, a jego portfolio produktowe obejmuje kilkanaście grup produktowych – najwięcej spośród innych producentów sprzętu pomiarowego. Endress+Hauser od lat inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, odnosząc sukcesy w dziedzinie innowacji – firma posiada aktualnie 8700 patentów.

Od lokalnej firmy do globalnego gracza

1 lutego 1953 roku Georg H. Endress oraz Ludwig Hauser oficjalnie zarejestrowali swoje przedsiębiorstwo pod nazwą L Hauser KG (nazwę zmieniono na Endress+Hauser w 1957 roku). Firma rozpoczęła działalność od sprzedaży innowacyjnych elektronicznych czujników poziomu, które wypełniły ówczesną rynkową niszę. W 1955 roku Endress zarejestrował swój pierwszy patent w Szwajcarskim Federalnym Instytucie Własności Intelektualnej. Od tego momentu firma rozpoczęła swój dynamiczny rozwój.

Georg H. Endress stale rozszerzał portfolio o nowe zasady pomiaru i poszukiwał możliwości biznesowych w innych krajach. Pierwszy zagraniczny oddział powstał w 1960 roku w Holandii. Od tego czasu, w zasadzie co roku, otwierano kolejne, W Polsce urządzenia Endress+Hauser były dostępne początkowo za sprawą dystrybutora – firmy Controla sp. z o.o. Oficjalny polski oddział Endress+Hauser powołano w 1995 roku. Choć firma zaczynała od produkcji jednego rodzaju urządzeń – mierników poziomu, szybko zauważono, że potrzeby w zakresie automatyzacji pomiarów w przemyśle są duże większe. Działalność Endress+Hauser stopniowo rozszerzała się zatem na kolejne metody pomiarowe (w zakresie pomiarów przepływu, temperatury, ciśnienia, analizy fizyko-chemicznej cieczy i innych.) oraz branże. Endress+Hauser stał się także dostawcą pełnego zakresu usług dla przemysłu przetwórczego.

Świętowanie rocznicy

Jubileusz 70-lecia przypadający w 2023 roku jest okazją do podsumowań i świętowania sukcesów firmy. Najważniejszym wydarzeniem będzie Global Customer Forum, które odbędzie się w dniach 26 – 28 czerwca br. Wtedy właśnie na zaproszenie Endress+Hauser w Bazylei spotka się niezwykła grupa: klientów, partnerów i ekspertów branżowych, by wspólnie omówić zrównoważoną transformację przemysłu i rolę, jaką odgrywa w niej branża kontrolno-pomiarowa.

– Siedemdziesiąt lat temu Georg H. Endress oraz Ludwig Hauser mieli ambicję rozwijać małą lokalną firmę. Dziś zbieramy owoce ich biznesowej wizji, polegającej na włączaniu do portfolio kolejnych grup produktowych i zdobywaniu nowych obszarów rynku. Fundamentem rozwoju od początku była potrzeba wprowadzania innowacji, o czym najlepiej świadczy fakt, że posiadamy aktualnie 8700 patentów. Klienci na całym świecie doceniają zarówno nasz szeroki wachlarz ofertowy, obejmujący kilkanaście grup produktowych, jak i nowoczesne rozwiązania – w tym stricte pod klucz, takie jak system monitorowania energii EMS – oraz serwis, który może świadczyć pomoc każdego dnia przez całą dobę mówi Maciej Sieczka, prezes Endress+Hauser Polska.

W ramach obchodów polski oddział Endress+Hauser zrealizuje specjalne jubileuszowe projekty skierowane do pracowników i specjalistów z branży przemysłowej. O wydarzeniach firma będzie informować na bieżąco poprzez swoje kanały social media i stronę www.

Źródło: ENDRESS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj