6X: Prosta formuła radaru VEGA dla optymalizacji procesów

658

Dzięki sondzie radarowej VEGAPULS 6X, VEGA otwiera nową erę w dziedzinie pomiaru poziomu.

Jak zoptymalizować czujnik poziomu, który ma już wszystko: najlepsze skupienie wiązki, najwyższą dokładność, prostą obsługę i uniwersalną komunikację? To, co mogłoby się wydawać pytaniem retorycznym doprowadziło firmę VEGA do stworzenia czegoś więcej niż tylko lepszy czujnik. Z VEGAPULS 6X większe znaczenie niż sama sonda  ma to, co możemy dzięki niej uzyskać – po prostu lepsze procesy.

Klasycznie poszukiwania odpowiedniej sondy radarowej do pomiaru poziomu zaczynają się od postawienia pytania o częstotliwość, która w konkretnym przypadku mogłaby się sprawdzić najlepiej. 26 GHz, 80 GHz? A może lepsze byłoby 6 GHz? W ślad za tym idą pytania o właściwości mediów i to jaki mogą mieć wpływ na pomiar, a także o dostępne warunki montażowe. Ponadto, szczególną uwagę należy zwrócić na zakres temperatur i obecność agresywnych mediów. Czy standardowe przyłącze procesowe będzie wystarczające czy może specjalne materiały spełniające najwyższe wymagania będą lepszym wyborem, choćby dlatego, że użytkownik nie jest pewien i woli nie ryzykować? Co jeszcze należy rozważyć, jeśli czujnik ma wykonywać pomiar na dużym dystansie lub przez cały rok będzie narażony na wiatr i trudne warunki pogodowe?

Nowa sonda radarowa VEGAPULS 6X jest efektem ponad 30-letniego doświadczenia i
ponad miliona sprzedanych czujników na całym świecie.

Z VEGAPULS 6X VEGA całkowicie zmienia tradycyjny sposób doboru czujnika – teraz jest tylko jedna sonda radarowa, ale taka, która pasuje do wszystkich aplikacji.

Zarówno te, jak i niezliczone inne pytania sprawiają, że jedno jest jasne: wybór nie jest łatwy. Klienci muszą wybierać z szerokiej gamy sond radarowych dostępnych w ofercie. Ze względu na to, że aplikacje stają się coraz bardziej złożone, a procesy coraz bardziej kompleksowe, użytkownik musi dobrze znać i rozumieć ofertę rynkową.  Aby uniknąć kosztownych pomyłek podczas inwestycji i stworzyć niezawodny system pomiarowy, potrzeba wiedzy, doświadczenia i czasu.

Nowa koncepcja: uniwersalna sonda

Wydajność – bez względu na aplikację – ciecze czy materiały sypkie, wysokie temperatury i ciśnienie, pył czy hałas: VEGAPULS 6X dostarcza perfekcyjne wartości pomiarowe w każdych warunkach procesowych.

Do tej pory wybór urządzenia był pracochłonnym procesem, często wiązał się z wieloma pytaniami i analizą produktu. VEGA oferując VEGAPULS 6X zmienia ten proces od podstaw. „Docelowo, to nie czujnik się liczy, ale to, co użytkownicy mogą dzięki niemu osiągnąć w swoich aplikacjach.”, mówi Florian Burgert, jeden z product managerów, którzy od samego początku byli zaangażowani w rozwój produktu. „Pewność, że przy wyborze sondy nie tylko szybciej dotrzesz do celu, ale także wdrożysz najlepsze rozwiązanie, robi różnicę w codziennej pracy.” Teraz VEGA oferuje jeden czujnik do wszystkich aplikacji: VEGAPULS 6X. Decyzja co do odpowiedniej częstotliwości czy określenie stałej dielektrycznej medium nie są już przeszkodą, ponieważ wybór właściwego czujnika stał się dużo łatwiejszy. Nowy konfigurator pyta o typ aplikacji i szybko dobiera odpowiedni czujnik. Cała procedura sprowadza się do kilku kliknięć. Oczywiście rozmowa ze ekspertem VEGA specjalizującym się w czujnikach radarowych stanowi dobrą alternatywę dla konfiguratora. Tak czy inaczej, rezultat to niespotykane dotąd uproszczenie procesu dla użytkowników i rozwiązanie pomiarowe, które zapewnia doskonałe wyniki niezależnie od właściwości medium, warunków procesowych, kształtu zbiornika i konstrukcji wewnętrznych.