Zintegrowany serwomotor i napęd Tolomatic z obsługą PROFINET

965

Zintegrowany serwomotor i napęd firmy Tolomatic, teraz z obsługą protokołu PROFINET zapewnia łatwą automatyzację prostych systemów sterowania ruchem

Zintegrowana, małogabarytowa konstrukcja, optymalizacja do systemów liniowych i obrotowych oraz wbudowane konfiguracje dla wszystkich siłowników elektrycznych z oferty Tolomatic pozwalają szybko i łatwo tworzyć systemy przemieszczenia liniowego.

Zintegrowane zestawy serwonapęd/kontroler/silnik ACSI firmy Tolomatic są teraz dostępne z obsługą protokołu PROFINET bazującego na przemysłowych Ethernecie, pozwalając inżynierom projektować łatwe w zastosowaniu i tanie siłowniki elektryczne do aplikacji jednoosiowych. Zestawy te nadają się idealnie jako zamienniki cylindrów pneumatycznych i pozwalają automatyzować dowolne proste systemy sterowania ruchem ze sterownikami Siemens lub innymi obsługującymi protokół PROFINET.

Dzięki wbudowanym konfiguracjom dla siłowników elektrycznych firmy Tolomatic, zintegrowany w ACSI kontroler automatycznie konfiguruje silnik, siłownik, limity bezpieczeństwa i inne kluczowe parametry wewnątrz kontrolera, co ułatwia i przyspiesza integrację. Protokół PROFINET stanowi uzupełnienie dostępnych już w ACSI protokołów EtherNet/IP i Modbus-TCP.

PROFINET jest standardem w sieciach przemysłowych w automatyce. Łączy urządzenia, systemy i komórki, zapewniając większą szybkość i bezpieczeństwo, niższą cenę i wyższą jakość produkcji. Zapewnia łatwą integrację z istniejącymi systemami i sprzętem.

“Dodanie obsługi protokołu PROFINET do dostępnych już wcześniej w ACSI protokołów EtherNet/IP i Modbus-TCP daje producentom OEM elastyczność wynikającą z możliwości współpracy z kontrolerami PLC różnych dostawców przy równoczesnej standaryzacji projektu mechanicznego i siłownika,” powiedział Aaron Dietrich, dyrektor działu marketingu z Tolomatic. “Do tego, dobre osiągi w połączeniu ze stopniem ochrony IP65 czynią ACSI doskonałym wyborem w wielu aplikacjach, w których producent OEM jest w stanie wykorzystać elastyczność wyboru protokołu i sterowania.”

Jako zintegrowany serwomotor i napęd, ACSI zapewnia oszczędność miejsca. Nie zajmuje dużo przestrzeni w szafie sterowniczej, dzięki czemu nadaje się idealnie do modernizacji maszyn oraz jako zamiennik cylindrów pneumatycznych. Dostępny w konfiguracji liniowej i obrotowej, ACSI może być łatwo konfigurowany do jednostek używanych przez użytkownika.

Kontroler ACSI uzyskał certyfikat PI North America (organizacji rządowej PROFINET) zapewniający zgodność ze standardem PROFINET v2.33. Może być implementowany w sieciach czasu rzeczywistego jako urządzenie I/O. Dostępny plik GSDML oraz archiwum bloków danych i bloków funkcyjnych do najnowszych sterowników PLC firmy Siemens ułatwia konfigurację i zapewnia bardzo szybkie wdrożenie w systemach sterujących PROFINET.

Dostępny w dwóch rozmiarach (NEMA 23 i 34) na zakres momentu obrotowego do 1,35 N-m (12 in-lbs), ACSI zawiera standardowe złącza M12, charakteryzuje się stopniem ochrony IP65 oraz został wyposażony w port USB do programowania i podwójny port Ethernet z diodami sygnalizacyjnymi LED ułatwiającymi rozwiązywanie problemów z komunikacją. Wszystkie modele ACSI zawierają cyfrowe linie I/O 24 VDC (4 wejścia/2 wyjścia) i analogowe linie I/O 0…10 VDC/4…20 mA (1 wejście/1 wyjście) do współpracy z rozproszonymi czujnikami i układami logicznymi współpracującymi z siecią. Podwójny port Ethernet z wbudowanym switchem zarządzanym pozwala na łączenie łańcuchowe wielu modułów ACSI, bez pogorszenia wydajności sieci.

Firma Tolomatic może zamontować ACSI na dowolnym siłowniku, skonfigurować go, przetestować i wysłać do klienta pod unikalnym oznaczeniem. Oszczędza to czas, jeśli wziąć pod uwagę konieczność zamawiania wielu elementów oraz tworzy jeden punkt odpowiedzialny za obsługę aplikacji.

Źródło: www.tolomatic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj