Zapoznaj się z automatyką jutra – Precyzyjnie dopasowane napędy do zastosowań w robotyce

602

Mechatroniczne systemy chwytaków mogą łatwo osiągać wydajność swoich pneumatycznych odpowiedników dzięki bezszczotkowym silnikom DC o średnicy zaledwie 22 mm i zintegrowanemu kontrolerowi ruchu. (Prawa autorskie: Schunk)

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez robotów. W różnych obszarach zastosowań od robotów wymaga się w równym stopniu bezpieczeństwa technologicznego, niezawodności i wydajności ekonomicznej. Systemy napędowe FAULHABER (patrz ramka z informacjami o przedsiębiorstwie) odgrywają kluczową rolę w spełnianiu tych wymagań, nieustannie zachwycając swoją trwałością i wydajnością, a także kompaktową konstrukcją. Dzięki tym cechom układy napędowe mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie zastosowań, od robotów do prac kanalizacyjnych i zdalnie sterowanych manipulatorów, przez roboty do transportu i logistyki, aż po zastosowania chirurgiczne lub protezy.

Niezależnie od tego, czy wymagana jest wysoka dynamika, czy precyzyjne pozycjonowanie, FAULHABER prawie zawsze zapewnia idealne rozwiązanie, oferując szeroką gamę produktów – ponad 25 milionów możliwych kombinacji mikronapędów, enkoderów optycznych, magnetycznych lub absolutnych, a także sterowników prędkości i kontrolerów ruchu z różnymi interfejsami. Jednocześnie ten technologiczny zestaw konstrukcyjny stanowi podstawę do realizacji indywidualnych zamówień specyficznych dla danego zastosowania, ułatwiając w ten sposób dalszą ewolucję robotyki.

Źródło: www.faulhaber.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj