Większy zysk dla producentów szafek sterowniczych dzięki G2RV-SR

969

W ostatnim czasie firma Omron wprowadziła na rynek G2RV-SR — nowy 6-milimetrowy przekaźnik elektromechaniczny, który zastąpił bardzo popularny model standardowy.

Nie była to jednak zwyczajna modernizacja — przekaźnik G2RV-SR został zaprojektowany z myślą o produkcji szafek jako główny element grupy Value Design Products, a Omron wyposażył ten nowy niewielki model w imponujący zestaw funkcji zapewniających oszczędność czasu. Nowy przekaźnik jest wyposażony na przykład w technologię Push-In Plus, która skraca czas przygotowania okablowania o ponad połowę, a także w dedykowany przycisk testowy zapewniający szybszą i łatwiejszą diagnostykę, przezroczystą obudowę i mechaniczny wskaźnik do szybszego sprawdzania stanu styku. Ma również wytrzymały mechaniczny sworzeń o większej powierzchni styku, który gwarantuje lepsze przewodzenie. A to dopiero początek, ponieważ G2RV-SR jest wyposażony w wiele innych nowych funkcji przyspieszających pracę. Dlaczego jednak firma Omron wbudowała wszystkie te innowacje w coś, co zasadniczo jest podstawowym podzespołem?

Oszczędność czasu dla producentów szafek sterowniczych

„Od wielu lat Omron współpracuje blisko z producentami szafek sterowniczych na całym świecie”, mówi Manuela Mazza, menedżer ds. marketingu produktów na rynku europejskim z grupy Switching Components firmy Omron. „Z upływem czasu nie tylko zrozumieliśmy potrzeby branży produkcji szafek, ale również dostrzegliśmy okazje do optymalizacji zysków. Mamy świadomość, że czasy są bardzo konkurencyjne i każda chwila zaoszczędzona podczas montażu szafek przekłada się na stan finansów. Dlatego właśnie jesteśmy teraz, bardziej niż kiedykolwiek, zaangażowani w wyposażanie wszystkich podzespołów szafek — w tym przekaźnika elektromagnetycznego — w funkcje zapewniające oszczędność czasu”.

Szybszy montaż

Do najbardziej imponujących funkcji pozwalających zaoszczędzić czas zaliczają się nowe górne i dolne dźwignie montażowe. W celu zamontowania przekaźnika G2RV-SR można zatrzymać obie dźwignie w pozycji zamkniętej, natomiast demontaż wymaga otwarcia tylko jednej z nich, co skutecznie skraca czas całej operacji. Dzięki tej funkcji przekaźnik można zamontować w pozycji odwróconej do różnych zastosowań.

Lepsza widoczność

Wszystkie ruchome części są teraz w kolorze białym, dzięki czemu łatwiej je dostrzec w ciemności. Pomaga to uniknąć błędów i zmniejsza nakład prac konserwacyjnych.

Czas przygotowania okablowania krótszy o połowę

W nowym przekaźniku zastosowano również technologię Push-In Plus firmy Omron. Nie tylko skraca ona czas przygotowania okablowania o 60%, ale także zwiększa niezawodność dzięki znacznie trwalszemu połączeniu niż zaciski śrubowe, zapewniającemu większą odporność na drgania.

Wymiary mniejsze o 25%

Nowy przekaźnik G2RV-SR jest znacznie mniejszy niż poprzedni model, więc w szafce jest więcej miejsca dla innych podzespołów.

Inteligentniejsza kontrola obwodu

Specjalna dźwignia blokująca skraca czas wymagany na obsługę obwodu, potwierdzenie sprawności i prace kontrolne. Ponadto pokrywa ochronna zapobiega nieprawidłowemu działaniu.

Łatwiejsze znakowanie

Wszystkie kody okablowania są teraz wyraźnie widoczne z przodu przekaźnika, co pozwala przyspieszyć prace konserwacyjne.

Ultraszybkie połączenie sterownika PLC

Wybór jednego interfejsu przedniego PLC (8 lub 16 kanałów) lub terminala przekaźnikowego we/wy z technologią Push-in Plus (16 kanałów) dodatkowo skraca czas połączenia.

Tradycja innowacji skupiających się na detalach

Każdy, kto zna produkty i usługi firmy Omron, nie będzie zaskoczony tak wielką uwagą poświęconą przekaźnikowi. Choć urządzenia te są często postrzegane jako stosunkowo proste elementy, ich rola jest kluczowa dla bezawaryjnej pracy zakładu. Firma Omron projektuje i produkuje przekaźniki od ponad 50 lat. W tym czasie stała się największym na świecie producentem przekaźników jednej marki. Ich wyjątkowa wydajność jest wynikiem starannie przemyślanej konstrukcji i pełnego zaangażowania w zapewnienie jakości.
Dziś Omron sprzedaje na całym świecie 25 przekaźników na sekundę — przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. To 800 milionów rocznie. Nie dziwi więc fakt, że firmie bardzo zależy, aby jakość rozwiązań z tej dziedziny pozostawała na jak najwyższym poziomie. W ten sposób pomaga również zwiększać zyski producentów szafek sterowniczych na całym świecie.

Źródło: www.industrial.omron.pl