Unidrive M600 przyspiesza dostawę trzciny cukrowej w tajlandzkim zakładzie

826

Napęd o zmiennej prędkości Unidrive M600 produkcji Control Techniques pomaga dużej cukrowni w Tajlandii zapewnić skuteczne przekazywanie trzciny cukrowej między procesami.

Największy obecnie producent cukru w Tajlandii i największy w Azji, a czwarty na świecie, Mitr Phol Sugar Corp. rozpoczął działalność w 1946 roku. Firma rocznie produkuje 2 miliony ton cukru w wielu swoich zakładach. Aby możliwa była produkcja takich ilości cukru, Mitr Phol musi przetworzyć około 20 milionów ton trzciny cukrowej. Aby sprostać takiemu zapotrzebowaniu, niedawno firma zdecydowała o wymianie napędu w głównych przenośnikach o zmiennej prędkości do trzciny cukrowej w swoim zakładzie Phulaung w północno-wschodniej Tajlandii.

„W przeszłości używaliśmy tutaj wiele różnych napędów, lecz przekonało nas sterowanie w zamkniętej pętli w napędzie Unidrive M600 z modułem SI-Encoder, a także niska zawartość harmonicznych” — wyjaśnił kierownik ds. elektryki i automatyki zakładu Wanchai Satchawan. Moduł SI-Encoder oferuje przyrostowe wejście kodowania, umożliwiając sterowanie strumieniem wirnika w silnikach indukcyjnych w pętli zamkniętej (RFC-A) w zastosowaniach z napędem Unidrive M600.

„To kluczowa kwestia, ponieważ wyposażenie przenosi trzcinę cukrową do każdego stanowiska przetwórczego, włącznie ze zgniatarką” — powiedział Wanchai Satchawan. „Musimy pracować przy pełnej wydajności, szczególnie w okresie od września do marca, czyli w sezonie na trzcinę cukrową. Wszelkie przestoje w tych miesiącach mogą bardzo niekorzystnie odbić się na podaży cukru poza sezonem”. Kolejną ważną przyczyną wyboru napędu Unidrive M było zadaniowe uruchomienie linii, diagnostyka i konserwacja, które pomagają w ograniczaniu przestojów w wysokowydajnych zakładach, takich jak Mitr Phol. „Unidrive M600 pozwala nam na wielki wzrost wydajności” — powiedział Wanchai Satchawan. „Na przykład obecnie mamy większy moment przeciążeniowy (180% przez 3 sekundy) w trybie sterowania RFC-A. Ponadto ograniczyliśmy przestoje z 1–1,5 godziny do jedynie 30 minut dzięki stosowaniu programowego narzędzia rozruchowego Control Techniques o nazwie Unidrive M Connect”.

Unidrive M Connect to najnowsze narzędzie do konfiguracji napędów, opracowane przez Control Techniques do rozruchu, optymalizacji i monitorowania pracy napędów i systemów. Rozwiązanie to wykorzystuje narzędzia graficzne, które zwiększają możliwości i upraszczają pracę użytkownika, chociaż dla zaawansowanych użytkowników dostępne są także dynamiczne schematy logiczne napędów oraz rozszerzone, przeszukiwalne zapisy programów.

„Control Techniques oraz ich lokalny partner Contrologic udzielili nam bardzo sprawnego wsparcia technicznego w okresie przed- oraz posprzedażowym” — powiedział Wanchai Satchawan. „Zdecydowanie planujemy wprowadzać w przyszłości kolejne produkty Control Techniques w naszych rozwijających się zakładach”.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.Emerson.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj